O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Weronika Helinska to jedna z najważniejszych zawodniczek w drużynie Sportis KKP Bydgoszcz. W ostatnim spotkaniu ligowym obrończyni zdobyła nie tylko bramkę, ale również uznanie kibiców, którzy nagrodzili piłkarkę nagrodą MVP
Podopieczni trenera Roberta Wójcika podejmują kolejną czołową drużynę kujawsko-pomorskiej IV Ligi – Spartę Brodnica. Po prawie miesięcznej przerwie do gry powracają juniorki Sportis KKP Bydgoszcz, które w meczu Centralnej Ligi

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Oskar Kujawka pełni w drużynie Roberta Wójcika bardzo ważną rolę. W ostatnim sezonie często występował z opaską kapitana, a ponadto jest filarem defensywy łochowskiego zespołu. W kolejnej rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW piłkarz opowiedział między innymi o zadaniach, które spoczywają na kapitanie oraz wyjazdach na Akademickie Mistrzostwa Polski, a także ocenił awans młodych piłkarek Sportis KKP Bydgoszcz do Centralnej Ligi Juniorek U-17. 

 

SPORTisINTERVIEW – OSKAR KUJAWKA

06 lipca 2021

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Powoli kończy się Euro2020. Nie będę męczył Cię pytaniami związanymi z naszą reprezentacją, ale chętnie zapytam o Twojego faworyta do zwycięstwa i o to, czy podoba Ci się poziom turnieju.

 
Oskar Kujawka, piłkarz Sportis SFC Łochowo: Tegoroczne Euro jest zaskakujące i to widać po wynikach. Faworyci to bez wątpienia reprezentacja Włoch. Zdarzył im się jeden słabszy mecz na turnieju - pojedynek z Austrią, ale takie spotkanie musi przejść każda drużyna.


Jak wielka rola spoczywa na kapitanie zespołu od momentu wyjazdu na mecz poprzez rozgrzewkę, samo spotkanie, aż do powrotu do domu?


Na kapitanie spoczywa druga odpowiedzialność za drużynę, zaraz po trenerze. Jest to w pewnym sensie rola łącznika pomiędzy piłkarzami a szkoleniowcem.

 

A w ciągu tygodnia podczas treningu, czy nawet w wolnym czasie, kapitan ma jakiś znaczący wpływ na zespół?


Na treningach są to proste rzeczy, takie jak dopilnowanie i wyznaczenie osób do poszczególnych zadań. Kapitan dba również o spotkania drużyny i o to, aby atmosfera cały czas była na dobrym poziomie.

 

Kiedy dajmy na to, zespół przegrywa do przerwy 0-3 i nie ma już woli walki, to oprócz komentarza trenera, głos kapitana w szatni może odmienić jeszcze losy takiego spotkania?

 

Losów spotkania niekoniecznie, ale może pozytywnie wpłynąć na zespół. Można powiedzieć kilka słów, o których się wie z góry, że dzięki nim „dotrzemy” do poszczególnych zawodników. Na szczęście nie ma wielu takich momentów w naszym zespole. Bez względu na wynik trzeba przekazać drużynie trochę odpowiednich uwag i myślę, że są one konstruktywne.

 

Gdy rozmawialiśmy prywatnie kilkanaście dni temu, wspominałeś o tym, że bierzesz udział w AMP-ach. Tak więc nie ograniczasz się wyłącznie do piłki ligowej?

 

Tak naprawdę liczy się tylko piłka klubowa. AMP-y to jest wyjątek. Są to Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbywają się dwa razy do roku. Tutaj nie ma żadnych problemów z tym, abym wyjechał i walczył na nich o mistrzostwo. Najważniejsze jest to, aby obyło się bez kontuzji. Myślę, że większość kibiców, będących na meczach, zdążyło zauważyć, że w spotkaniu z Chemikiem musiałem grać z opatrunkiem, więc nie zawsze się to udaje... Po zderzeniu głowami doszło do uszkodzenia łuku brwiowego. Nie przeszkodziło mi to w rozegraniu całego meczu i przyczynienia się do naszego zwycięstwa 3:1.

 

A poza grą w piłkę, jesteś jeszcze jakoś związany ze sportem - z inną dyscypliną lub na przykład e-sportem?

 

Sport to nierozłączna cześć mojego życia. Poza oddaniem się w całości piłce, w wolnej chwili lubię sprawdzić się na tle innych graczy w grach komputerowych. Gram głównie w CS GO i FIFĘ.

 

Myślę, że na tym etapie Twojej kariery mogę już zapytać o to, czy lepiej czujesz się na stoperze, czy jednak Twoją docelową pozycją jest defensywna pomoc i dlaczego?

 

Kariera to dużo powiedziane... Póki co jest to przygoda. Zagram tam, gdzie trener będzie mnie potrzebował, nieważne czy jest to środek pomocy, obrony czy ataku.

 

Mimo to wydaje mi się, że gra na tych dwóch pozycjach wymaga zupełnie innego podejścia i predyspozycji. Zgadzasz się ze wspomnianą tezą?

 

Podejścia to może nie, ale predyspozycji jak najbardziej. Według mnie występy na obu pozycjach pomagają w rozwijaniu się i rozumieniu gry.

 

Z pewnością słyszałeś o ostatnim sukcesie juniorek Sportis KKP, które wywalczyły awans do CLJ U-17. Takie wydarzenie jest czymś wyjątkowym dla całej #SPORTisFAMILY?

 

Oczywiście, że tak. Jest to coś wielkiego! Dziewczyny będą miały szansę zaprezentować swoje umiejętności na poziomie ogólnokrajowym. Gdy tylko jest okazja, to oglądam i kibicuje drużynie kobiet.

 

Myślisz, że nasza Sportis Academy będzie się rozwijać coraz szybciej, biorąc również pod uwagę projekt SPORTIS.PRO?

 

Zdecydowanie tak. Jest to sukcesywnie rozwijający się projekt i myślę, że jedna inicjatywna może pomóc drugiej.

 

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

21 października 2021
Podopieczni trenera Roberta Wójcika podejmują kolejną czołową drużynę kujawsko-pomorskiej IV
21 października 2021
Przed piłkarzami Sportis SFC Łochowo spotkanie 12. kolejki kujawsko-pomorskiej IV
16 października 2021
Piłkarzom Sportis SFC Łochowo po raz kolejny nie udało się
21 października 2021
Weronika Helinska to jedna z najważniejszych zawodniczek w drużynie Sportis KKP Bydgoszcz. W ostatnim spotkaniu ligowym obrończyni zdobyła nie tylko bramkę, ale również uznanie kibiców, którzy nagrodzili piłkarkę nagrodą MVP
21 października 2021
Podopieczni trenera Roberta Wójcika podejmują kolejną czołową drużynę kujawsko-pomorskiej IV Ligi – Spartę Brodnica. Po prawie miesięcznej przerwie do gry powracają juniorki Sportis KKP Bydgoszcz, które w meczu Centralnej Ligi
21 października 2021
Przed piłkarzami Sportis SFC Łochowo spotkanie 12. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi. W sobotę o godzinie 14:00 ekipa prowadzona przez trenera Roberta Wójcika zmierzy się przed własną publicznością z jednym z

SPONSORZY KLUBU