O SPORTIS SFC

Sportis Social Football Club to klub piłkarski założony 2018 roku. Siedziba klubu znajduje się w Bydgoszczy, a zespół rozgrywa swoje  w Łochowie. Jest to innowacyjny projekt piłkarski oparty na dążeniu do promocji sportu.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Sportis Social Football Club jest klubem, który w sporej części swojej działalności skupia się na akcjach charytatywnych. Tym razem prosimy wszystkich kibiców oraz osoby związane ze #SPORTisFAMILY o pomoc dla
Sportis Social Football Club jest klubem, który w sporej części swojej działalności skupia się na akcjach charytatywnych. Tym razem prosimy wszystkich kibiców oraz osoby związane ze #SPORTisFAMILY o pomoc dla

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:     BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:    DŁUGA 16

 85-034 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Karolina Łaniewska to kolejna piłkarka, która jest ważną częścią drużyny Sportis KKP Bydgoszcz. W rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW obrończyni między innymi opowiedziała nam o obecnej sytuacji zespołu w rozgrywkach Ekstraligi Kobiet, zdradziła czy drużyny KKP i SFC rywalizują ze sobą o wygranie pojedynku o jak najdłuższą serię zwycięstw oraz przedstawiła typy na najbliższe mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata w Katarze.

 

SPORTisINTERVIEW - KAROLINA ŁANIEWSKA

07 października 2021

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Przełożony mecz z Rekordem Bielsko-Biała i kolejna dla Was przerwa w rozgrywkach. W ostatnim czasie nie możecie chyba narzekać na brak odpoczynku?


Karolina Łaniewska, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Oczywiście. Nie możemy narzekać na brak odpoczynku – taki jest sekret dobrej passy zespołu. A tak na poważnie, to informacja o przełożonym meczu była dla nas zaskakująca. Mam nadzieję, że zaburzony rytm meczowy oraz treningowy nie wpłynie na nas niekorzystnie i zdobędziemy komplet punktów przed przerwą reprezentacyjną.


Zwycięstwo z AZS-em pozwoliło Wam przesunąć się na środek tabeli ligowej. Przy takiej dyspozycji podejmiecie chyba próbę ataku czołowych miejsc?

 

W każdym meczu gramy z pełnym zaangażowaniem o pełną pulę. Jednak piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym. Przed sezonem trener wyznaczył nam cele. Patrząc na naszą kadrę, jesteśmy w stanie je zrealizować, jednak do zakończenia sezonu jeszcze sporo czasu. Na ten moment czujemy się zadowoleni z ilości punktów, które zdobyłyśmy, ale podchodzimy do tego z rozwagą i pokorą. Jeszcze dużo pracy przed nami. Odpowiadając na pytanie - tak, podejmujemy próbę ataku czołowych miejsc w tabeli.

 

Teraz na horyzoncie spotkanie z Olimpią Szczecin. Według Ciebie szczecinianki, które nie radzą sobie w tym sezonie zbyt dobrze, mogą przyjechać na ten mecz mocno zmotywowane?


Szczecinianki zdobyły cenny punkt, który na pewno je podbudował. Mecz z AZS-em pokazał, że zespół Olimpii nie poddał się po utracie bramki, odrobił stratę, a także zapobiegł utracie kolejnych goli. Tym spotkaniem piłkarki Olimpii udowodniły, że walczą do końca, co na pewno odczujemy już w niedzielę. Będzie to z pewnością ciekawe spotkanie.

 

W futbolu często zdarza się tak, że łatwiej gra się z zespołami z góry tabeli niż z ekipami z samego dołu. Trenując tyle czasu piłkę nożną i obserwując różne rozgrywki, zgodzisz się z tą tezą?

Oczywiście, że się zgodzę. Zazwyczaj grając z drużyną notowaną wyżej niż Twój zespół, chcesz pokazać się z jak najlepszej strony. Mając ambicje i wyższe cele wiesz, że jest to również pewnego rodzaju szansa na dostrzeżenie Ciebie przez innych trenerów, a to daje Ci możliwość rozwoju.

 

Zespół rezerw gra w IV Lidze, a juniorki rywalizują w Centralnej Lidze Juniorek. Można chyba powiedzieć, że Bydgoszcz jest w naszym regionie prawdziwą stolicą kobiecego futbolu?

Cieszy fakt rozwoju piłki kobiecej w regionie. W Bydgoszczy i okolicy jest kilka kobiecych klubów, występujących na różnym szczeblu rozgrywek. Jednak w samym mieście za wyszkolenie młodych piłkarek odpowiada głównie UKS Tęcza Bydgoszcz, której wychowanki reprezentują przecież Sportis KKP.

 

Statystyki nie kłamią. Przy Słowiańskiej straciłyście jak do tej pory tylko dwie bramki. To również pokazuje, że ten sezon wygląda dla Was jak do tej pory znakomicie.

Powrót po kontuzjach czołowych zawodniczek oraz wzmocnienia sprawiły, że poziom rywalizacji wzrósł. Cieszy nas liczba strzelonych i paradoksalnie mała liczba straconych bramek. Oby ta passa utrzymała się jak najdłużej, a kibice ze Słowiańskiej będą mogli być zadowoleni z wyników drużyny.

 

Na taką formę Sportis KKP kibice w Bydgoszczy musieli czekać bardzo długo. Liczysz, że w drugiej części jesieni jeszcze więcej kibiców wybierze się na stadion przy ulicy Słowiańskiej?

Oby pogoda nikogo nie przestraszyła, a wyniki do tego zachęcały! Mam nadzieję, że mimo wszystko kibice przyjdą oglądać nasze mecze. A co do formy - to prawda. Cieszy dobra dyspozycja całej drużyny. Przy okazji w imieniu swoim, zawodniczek oraz sztabu, chciałabym zaprosić wszystkich zainteresowanych na najbliższe mecze, które rozgrywane będą przy ul. Słowiańskiej.

 

Indywidualnie w najbliższym czasie będziesz skupiała się głównie na walce o wyjściową jedenastkę?

Na ten moment skupiam się na wyleczeniu urazu i powrocie na boisko, żeby móc walczyć o pierwszą jedenastkę.

 

Drużyny seniorskie Sportis wygrywają w ostatnim czasie tak naprawdę wszystko. Trzy zwycięstwa z rzędu SFC, trzy wygrane KKP. Mówiąc oczywiście żartem - będziecie rywalizować o to, kto dłużej podtrzyma tę wspaniałą serię?

Wydaje mi się, że rywalizacja jest nam niepotrzebna. Wolimy wzajemny doping i wsparcie. Wygrywanie cieszy, więc dobre nastroje niech utrzymują się w obu ekipach. Po co się smucić...

 

Na koniec zapytam Cię o męską reprezentację, ponieważ przed nami kolejne zgrupowanie i mecze z San Marino oraz przede wszystkim z Albanią. Jakie są Twoje typy i czy po spotkaniu w Tiranie zbliżymy się do Mistrzostw Świata w Katarze?

Mój typ to dwa zwycięstwa: 6:0 z San Marino i 2:1 z Albanią. Wierzę, że „Nasi” wygrają oba mecze, przez co zbliżymy się do Mistrzostw Świata.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

23 września 2022
Sportis Social Football Club jest klubem, który w sporej części
21 września 2022
Piłkarze Sportis SFC Łochowo znów w akcji! W sobotę o
21 września 2022
To będzie weekend pełen piłkarskich emocji ze Sportis! Już w
23 września 2022
Sportis Social Football Club jest klubem, który w sporej części swojej działalności skupia się na akcjach charytatywnych. Tym razem prosimy wszystkich kibiców oraz osoby związane ze #SPORTisFAMILY o pomoc dla
23 września 2022
Sportis Social Football Club jest klubem, który w sporej części swojej działalności skupia się na akcjach charytatywnych. Tym razem prosimy wszystkich kibiców oraz osoby związane ze #SPORTisFAMILY o pomoc dla
22 września 2022
Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz ostatnie cztery spotkania kończyły bez zdobyczy punktowej i aktualnie plasują się dopiero na 8. lokacie w ligowej tabeli. Okazja do przełamania złej passy już w najbliższą