SPONSORZY KLUBU

23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Za Sportis mecz z Kujawianką, ale przed drużyną ciężki tydzień, w którym zagracie z Dębem i Chemikiem. W takich momentach najważniejsza jest szybka regeneracja, czy raczej emocje związane z dużą ilością meczów pozwalają piłkarzowi wykrzesać dodatkowe pokłady sił?

 

Marcin Droż: W dzisiejszych czasach większość drużyn gra co trzy dni, więc odpowiednia regeneracja na pewno jest bardzo ważna. Uważam jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu, który jak wiemy, będzie bardzo ciężki.

 

Hubert Nowak: Myślę, że najważniejsza w tym momencie jest regeneracja. Intensywność meczów oraz treningów jest bardzo duża, a właściwa regeneracja pozwala utrzymać poziom gry oraz koncentrację.

 

Gracjan Witczak: W każdym tygodniu mamy odpowiednio rozłożony mikrocykl treningowy, tak aby nie odczuwać zmęczenia i czuć się w pełni zregenerowanym przed nadchodzącymi spotkaniami.

 

 

Udało się już Wam zadebiutować w Sportis. Jakie to uczucie zagrać w klubie z czołówki IV Ligi i czy jest to dla Was wyróżnienie i docenienie ciężkiej pracy, jaką wkładaliście w treningi przez wiele lat?

 

Marcin Droż: Oczywiście, że jest to duże wyróżnienie i znak dla mnie, że ciężka praca na treningach przynosi efekty. Jest to niesamowite uczucie, które z pewnością zapamiętam na długo.

 

Hubert Nowak: Ilość pracy, jaką wkładaliśmy w drużynach juniorskich, z pewnością w pewnym stopniu zaprocentowała. Chcemy się wyróżniać i z treningu na trening być coraz lepsi!

 

Gracjan Witczak: Debiut dla młodego chłopaka, tuż po zakończeniu rozgrywek juniorskich, to niesamowite uczucie. Tym bardziej fajnie jest debiutować w takim zespole jak Sportis. Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie pracy, którą wykonywaliśmy do tej pory. Przede wszystkim jest to również mobilizacja do jeszcze lepszego działania na treningach oraz podczas meczów.

 

 

Jakie różnice dostrzegacie w grze i treningach w rozgrywkach juniorskich, a występach w takim klubie jak Sportis?

 

Marcin Droż: Gra w seniorach, szczególnie w IV lidze, jest dużo szybsza i twardsza niż w juniorach. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że niektóre zagrania, które wychodziły w juniorach, tutaj już nie wyjdą.

 

Hubert Nowak: Piłka seniorska zdecydowanie różni się od piłki juniorskiej. Gra jest szybsza, poszczególni zawodnicy mają duże doświadczenie i występy w dobrych klubach, co dodatkowo motywuje nas do tego, aby im dorównać. Pobyt w tym klubie traktujemy jako lekcje, gdzie codziennie się czegoś uczymy i nie tylko chodzi tu o grę w piłkę.

 

Gracjan Witczak: Najbardziej zauważalna gołym okiem z pewnością jest szybkość w podejmowaniu odpowiednich decyzji boiskowych. W rozgrywkach juniorskich, we wszelkich sytuacjach ma się dość dużo czasu na podjęcie wyboru. Sztab trenerski Sportis, jak i działanie całego klubu, jest na najwyższym poziomie, co za tym idzie dla młodego chłopaka, kończącego wiek juniorski, ten klub jest wspaniałym miejscem do rozwoju.

 

 

W łochowskim zespole jest wielu piłkarzy, którzy grali w markowych klubach w Polsce, zespołach za granicą lub emanują dużym doświadczeniem. W Sportis jest się chyba od kogo uczyć piłkarskiego rzemiosła.

 

Marcin Droż: Sportis to idealne miejsce do piłkarskiego rozwoju. Można podejrzeć starszych, bardziej doświadczonych kolegów, ale również trener Wójcik daje nam wiele wskazówek i podpowiedzi, a więc zdecydowanie jest się od kogo uczyć.

 

Hubert Nowak: Jak najbardziej. Bardzo nam to imponuje i chcemy jak najwięcej się od nich nauczyć. Granie przeciwko lepszym oraz z lepszymi od siebie sprawia, że sami stajemy się tymi lepszymi zawodnikami.

 

Gracjan Witczak: Mamy drużynę zbudowaną praktycznie z nowych zawodników. W znacznym stopniu są to młodzi piłkarze, ale nie brakuje także tych doświadczonych, którzy mają bogate CV, zdobywane w renomowanych klubach. Znacznie łatwiej jest się rozwijać i nabywać wiedzę, mając przy sobie takich ludzi, co daje jeszcze większą motywację, żeby być lepszym.

 

 

Wracają mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Katarze. Jakich wyników i jakiej gry reprezentacji Paulo Sousy spodziewacie się w meczach z Albanią, San Marino oraz Anglią, a także czy wierzycie, że polska kadra wyjdzie z tego dołka, w którym znalazła się w ostatnich miesiącach?

 

Marcin Droż: Nie nazwałbym tego dołkiem. Myślę, że Paulo Sousie potrzeba po prostu jeszcze trochę czasu, żeby przekazać zawodnikom swój pomysł na grę. Oczywiście wierzę, że Polska zdobędzie komplet punktów w tych meczach i na pewno będę mocno trzymał kciuki za naszych reprezentantów.

 

Hubert Nowak: W piłce nie ma rzeczy niemożliwych, więc myślę, że jeżeli cała kadra uwierzy i da z siebie wszystko, a my kibice będziemy ich w tym wspierać, to jak najbardziej może wyjść z tego przysłowiowego dołka.

 

Gracjan Witczak: Myślę, że na pewno wyjdą z dołka, w którym się znaleźli. Mamy zawodników klasy światowej, więc to kwestia czasu, aż piłkarze zrozumieją założenia sztabu Paulo Sousy i wdrożą je w grę naszej reprezentacji. Potrzeba trochę czasu, żeby to osiągnąć, ale z meczu na mecz powinno to być coraz bardziej zauważalne.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

31 sierpnia 2021

SPORTisINTERVIEW - WITAMY W #SPORTisFAMILY

Marcin Droż, Hubert Nowak i Gracjan Witczak to młodzi zawodnicy, którzy zostali wypożyczeni do Sportis z Gwiazdy Bydgoszcz. Ciężka praca oraz zaangażowanie na treningach, wpłynęły na to, że piłkarze mieli już okazję do zaprezentowania się w rozgrywkach IV Ligi. W kolejnym specjalnym wywiadzie z cyklu SPORTisINTERVIEW zapytaliśmy młodych zawodników o kulisy gry dla łochowskiego klubu, a także o typy na najbliższe mecze reprezentacji Polski.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 52 506 56 90

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!