W szeregach Sportis KKP nadal nieobecne były rekonwalescentki: Agata Stępień, Karolina Łaniewska i Daria Gugała. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do kadry meczowej powróciła natomiast Martyna Boguszyńska i pojawiła się na murawie w 68. minucie, zmieniając Alicję Piechocką. Ponadto w wyjściowej 11-stce zabrakło podstawowej dotąd piłkarki drużyny z grodu nad Brdą – Agnieszki Glinki. Drobny uraz odniesiony w meczu z TME UKS SMS Łódź spowodował, że trener Adam Góral nie zaryzykował wystawienia defensorki od pierwszych minut.

Pierwszym zwiastunem bardzo trudnego dla bydgoszczanek pojedynku był strzał w poprzeczkę Klaudii Dymińskiej z 4. minuty. Generalnie jednak w pierwszym kwadransie spotkania optyczną przewagę posiadały piłkarki Sportis KKP. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęły jednak przejmować miejscowe, czego efektem były dwie sytuacje Clarissy Kirsch-Downs z 20. i 22. minuty. Za pierwszym razem Amerykanka posłała piłkę ponad bramką, uderzając z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Julii Włodarczyk, a w drugiej próbie, po podaniu ze środka pola Klaudii Słowińskiej uderzyła niecelnie, próbując lobować Natalię Piątek.

W 25. minucie trener Góral zmuszony był przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu urazu plac gry opuściła Weronika Helinska, a jej miejsce na murawie zajęła Wiktoria Bagińska. W pierwszej części gry gdańszczanki jeszcze dwukrotnie postraszyły bydgoską bramkarkę. Najpierw w 27. minucie wysoko ponad bramką uderzyła Słowińska, a w 39. minucie po uderzeniu Kirsch-Downs dobrą interwencją niebezpieczeństwo zażegnała Piątek.

Druga odsłona niedzielnego starcia rozpoczęła się od zagrożenia pod bramką Lotosu po zagraniu ze środka pola Karoliny Majdy do Aleksandry Stasiak. Strzał pomocniczki został jednak zablokowany przez gdańską kapitan Kingę Bużan. W 57. minucie gorąco zrobiło się ponownie pod bramką Sportis KKP, gdy piłkę na lewym skrzydle otrzymała Roksana Polańska i po minięciu Wiktorii Bagińskiej trafiła w słupek. Wreszcie jednak dominującym gospodyniom udało się dopiąć swego. W 63. minucie futbolówkę idealnie wystawiła tuż przed linię pola karnego świetnie dysponowana Clarissa Kirsch-Downs, a idealnym uderzeniem pod poprzeczkę akcję zwieńczyła Klaudia Słowińska.

Cztery minuty później bydgoski sztab szkoleniowy głośno domagał się podyktowania rzutu karnego po wzięciu w kleszcze Karoliny Majdy przez dwie piłkarki Lotosu. Gwizdek sędzi głównej Katarzyny Lisieckiej-Sęk jednak milczał. Jedną z nielicznych prób wyrównania zawodniczki trenera Górala podjęły w 86. minucie, kiedy po akcji lewą flanką Aleksandra Stasiak obsłużyła podaniem swoją imienniczkę Sudyk. Była zawodniczka Pink Bari Calcio nie trafiła jednak czysto w piłkę i jej próba nie zagroziła bramce strzeżonej przez Emilię Krajewską. W 89. minucie ponownie dużą czujnością wykazała się Piątek, broniąc uderzenie z bliskiej odległości Słowińskiej. W ostatniej minucie doliczonego czasy gry ta sama piłkarka ustaliła rezultat spotkania na 2:0. Kirsch-Downs uruchomiła podaniem ustawioną na lewym skrzydle Słowińską, ta zaś zdecydowała się na akcję indywidualną, minęła Bagińską i strzałem z ok. 18 metrów, zmusiła do kapitulacji Natalię Piątek.

Po porażce z Lotosem piłkarki Sportis KKP nadal plasują się na 7. lokacie, jednak ich przewaga nad niedzielnym rywalem stopniała do zaledwie 1 punktu.

Kolejny mecz bydgoszczanki rozegrają dopiero 16 kwietnia na własnym stadionie z Medykiem Konin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:45 i będzie transmitowane przez TVP Sport.

AP Lotos Gdańsk - Sportis KKP Bydgoszcz 2-0 (0-0)

---

Bramki dla AP LOTOS: 63’, 90’+4’ Klaudia Słowińska

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Andrzejewska, Sokołowska, Helinska (25’ Bagińska), Sudyk – Stasiak, Oleksiak (76’ Klepatska), Piechocka (68’ Boguszyńska), Witczak – Sobczyk (60’ Glinka) – Majda

Rezerwowe: Rosińska – Świątek, Klepatska, Glinka, Bagińska, Zabłotna, Boguszyńska

Trener: Adam Góral

---

Skład AP LOTOS: Krajewska – Szewczuk, Sirant, Bużan, Kołodziejek – Włodarczyk, Zimecka, Dymińska, Polańska (88’ Karwacka) – Słowińska, Kirsch-Downs

Rezerwowe: Ludwiczak – Karwacka, Bida, Stasiulewicz, Ignatowicz, Bukowska

Trener: Tomasz Borkowski

---

Żółte kartki: Witczak, Majda, Piechocka, trener Adam Góral (Sporits KKP) – Zimecka (AP LOTOS)

---

Sędziowały: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN) - główna, Sylwia Grygiel, Aleksandra Mostowska

---

28 marca 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU AP LOTOS GDAŃSK - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W minorowych nastrojach opuszczały stadion przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Po rozegraniu jednego z najsłabszych spotkań w tym sezonie bydgoszczanki uległy Lotosowi Gdańsk 0-2.