Pierwszy kwadrans niedzielnej potyczki nie przyniósł klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron. Odnotować można próby Weroniki Wójcik z 4. minuty i Pauliny Oleksiak z 8. minuty, ale obie dość wyraźnie minęły światło bramki. Otwarcie wyniku przyniosła 15. minuta, kiedy to po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Weroniki Smazy piłkę do siatki skierowała uderzeniem z pięciu metrów Natalia Sitarz. Bydgoszczanki mogły odpowiedzieć trafieniem po zaledwie kilkudziesięciu sekundach, jednak strzał Aleksandry Witczak zatrzymał się na poprzeczce. W 27. minucie krakowianki ponownie mogły rzucić się sobie w ramiona. Rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego wykonywała Anna Zapała, jej strzał obroniła Piątek, ale przy dobitce Weroniki Wójcik nie miała już żadnych szans. Piłkarka AZS UJ wykazała się dużym spokojem, przyjęła futbolówkę, przełożyła ją sobie i precyzyjnym strzałem zmusiła do kapitulacji golkiperkę Sportis KKP.

Przyznać trzeba, że podopieczne trenera Krzysztofa Kroka kontrolowały wydarzenia na murawie stadionu Prądniczanki, jednak miały momenty dekoncentracji. Te przytrafiały im się głównie po zdobyciu bramki. Tak było po pierwszym trafieniu i sytuacja powtórzyła się po golu numer dwa. W 30. minucie bliska zdobycia bramki kontaktowej była Aleksandra Sudyk, ale jej strzał sprzed szesnastki bardzo dobrze obroniła Karolina Klabis. Bydgoszczanki nie odpuszczały i szukały swoich szans w kontratakach, w których brylowała zwłaszcza operująca na prawej flance Aleksandra Witczak. Aktywna była również Edyta Sobczyk, ale dobrze zorganizowane w defensywie gospodynie uniemożliwiały jej dojście do dogodnej sytuacji bramkowej.

Końcówka pierwszej części gry należała zdecydowanie do ekipy z Grodu Kraka. W 37. minucie Natalia Piątek zdjęła futbolówkę tuż spod poprzeczki po groźnym strzale świetnie dysponowanej Natalii Sitarz, minutę później głową ponad bramką uderzyła Aleksandra Nieciąg, a po chwili ponownie spróbowała Sitarz, która nieznacznie chybiła. Drugą odsłonę przyjezdne mogły rozpocząć z wysokiego „C”, jednak ponownie nie sprzyjało im szczęście i piłka po uderzeniu Pauliny Oleksiak trafiła w poprzeczkę. Ta sama piłkarka usiłowała zaskoczyć Klabis strzałem z dystansu w 49. minucie, lecz poszybował on centymetry ponad krakowską bramką. Akcja błyskawicznie przeniosła się pod pole karne bydgoszczanek i po kilkudziesięciu sekundach groźną sytuację miały miejscowe. Strzał Agnieszki Derus padł jednak łupem czujnej między słupkami Sportis KKP Natalii Piątek.

W 52. minucie AZS UJ pozbawił złudzeń drużynę z miasta nad Brdą. Wznawiająca grę od bramki Piątek zagrała do Martyny Boguszyńskiej, ta jednak straciła piłkę, z czego skrzętnie skorzystała Natalia Sitarz i po raz drugi w tym spotkaniu wpisała się na listę strzelczyń. Po ośmiu minutach futbolówka po raz kolejny zatrzymała się na poprzeczce – tym razem po uderzeniu Natalii Wróbel. W 62. minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Klabis, kiedy to w słupek uderzyła Edyta Sobczyk. Strzał napastniczki dobijała jeszcze wprowadzona w drugiej połowie Alicja Piechocka, ale na posterunku była bramkarka drużyny spod Wawelu. W 76. minucie Piechocka ponownie usiłowała pokonać reprezentantkę Polski, jednak piłka nieznacznie minęła poprzeczkę. W 80. minucie drugą żółtą kartką napomniana została Weronika Andrzejewska i w końcowych minutach pojedynku Sportis KKP musiał radzić sobie w dziesiątkę. Wykluczenie defensorki nie miało jednak konsekwencji w postaci straty kolejnych bramek.

AZS UJ Kraków – Sportis KKP Bydgoszcz 3-0 (2-0)

---

Bramki dla AZS UJ: 15’, 52’ Natalia Sitarz, 27’ Weronika Wójcik

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka (75’ Bagińska), Helinska, Sokołowska, Andrzejewska – Witczak, Sudyk (60’ Klepatska), Boguszyńska (53’ Piechocka), Stasiak, Oleksiak – Sobczyk

Rezerwowe: Rosińska - Klepatska, Piechocka, Bagińska

Trener: Adam Góral

---

Skład AZS UJ: Klabis – Bartosiewicz (53’ Malinowska), Smaza (60’ Woźniak), Wilk, Zapała – Maronde (57’ Bińkowska) – Wójcik, Derus (65’ Guzik), Sitarz, Wróbel – Nieciąg

Trener: Krzysztof Krok

---

Żółte kartki: Glinka, Helinska, Andrzejewska (2), Boguszyńska, Witczak, trener Góral (Sportis KKP) - Bartosiewicz, Smaza, Nieciąg (AZS UJ)

---

Sędziowały: Emilia Szymula (Mazowiecki ZPN) – główna, Katarzyna Chrzanowska, Alicja Pawlak

---

25 kwietnia 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU AZS UJ KRAKÓW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Bez zdobyczy punktowej udały się w daleką podróż do domów piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Podopieczne Adama Górala w meczu 17. kolejki ekstraligi uległy AZS-owi UJ Kraków 0-3 (0-2).