SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Zespół z Bydgoszczy od początku sobotniego spotkania w Koninie starał się narzucać własne warunki gry i często gościł w polu karnym rywalek. Spokojne rozgrywanie piłki przekładało się na dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia w meczu. Niestety mimo olbrzymich starań bydgoszczanki nie były w stanie zdobyć otwierającej bramki. Dobrze w tercji ofensywnej spisywała się Kinga Wyrwas, która kilkukrotnie skonstruowała ciekawe akcje ofensywne. Gospodynie starały się również odpowiadać interesującymi atakami, ale największym problemem obu drużyn była boiskowa niedokładność. Tuż przed przerwą rywalki stworzyły sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Sashana Campbell zagrała piłkę do ustawionej tuż przed bramką Moniki Walaszek, Vanessy Mazur, jednak zawodniczka KKPK Medyka POLOmarket fatalnie spudłowała.

W drugiej połowie koninianki przyspieszyły tempo, co spowodowało, że zespół z Bydgoszczy miał problem płynnym rozgrywaniem futbolówki. W 65. minucie piłkarka zespołu z Konina Natalia Pakulska przedarła się skrzydłem i dośrodkowała futbolówkę wprost pod nogi Patrycji Ziemby, która przełożyła zwodem jedną z obrończyń Sportis KKP i pewnym uderzeniem otworzyła wynik meczu. Piłkarki z Bydgoszczy starały się odrobić wynik, jednak koninianki złapały odpowiedni rytm i w ostatnich fragmentach meczu uzyskały kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. W 89. minucie podopieczne trenera Romana Jaszczaka rozstrzygnęły losy spotkania, zdobywając drugą bramkę w meczu. Patrycja Ziemba przedarła się lewą stroną boiska i zagrała piłkę do ustawionej w polu karnej Anny Gawrońskiej, która z najbliższej odległości wpakowała futbolówkę do bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy arbiter główna pojedynku postanowiła pokazać drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę trenerowi "Medyczek" Romanowi Jaszczakowi, który zbyt impulsywnie reagował przy ławce rezerwowych. Ostatecznie bydgoszczanki mimo ogromnych starań musiały pogodzić się w sobotę z kolejną porażką w sezonie. Tuż po zakończeniu spotkania czerwoną kartką ukarany został również trener Sportis KKP Maciej Gościniak, który wziął udział w spięciu przy linii bocznej z członkami sztabu szkoleniowego zespołu gospodyń.

Mecz z Medykiem Konin był kolejnym spotkaniem, który mogłyśmy i powinnyśmy wygrać. To był bardzo wyrównany mecz, a o naszej porażce zadecydowały indywidualne błędy. Cieszy fakt, że stworzyłyśmy sobie również kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Być może w kolejnych meczach nie zawiedzie też skuteczność. Mimo serca i sił, które włożyłyśmy w to spotkanie, nie udało się odwrócić losów tego meczu. Czeka nas trudna walka o utrzymanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę kolejne nękające nas kontuzje. Mam jednak nadzieję, że wyjdziemy z tej walki zwycięsko - podsumowała sobotnie spotkanie Kinga Wyrwas

W przyszłą sobotę w meczu 16. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet piłkarki Sportis KKP zagrają u siebie z 5. w tabeli KU AZS-em UJ Kraków.

#SPORTisMATCH

KKPK Medyk POLOmarket Konin – Sportis KKP Bydgoszcz 2-0 (0-0)

---

Bramki dla KKPK Medyka POLOmarket: 65’ Patrycja Ziemba, 89’ Anna Gawrońska

---

Skład KKPK Medyka POLOmarket: Szymczak – Ziemba, Gawrońska, Pakulska (82’ Lizik), Campbell, Jaśniak, Mazur (74’ Sikora), Rocane, Maraš, Pouliou (61’ Mierzejewska), Pitsiou

Rezerwowe: Woźniak – Poniedziałek, Kogutek, Mierzejewska, Urna, Sikora, Lizik, Krupa, Włodarek

Trener: Roman Jaszczak

---

Skład Sportis KKP: Walaszek – Bucholc (59’ Oleksiak), Majda, Glinka, Stasiak, Piechocka, Sobierajska, Bujak (75’ Paduch), Bartczak, Wyrwas (75’ Świątek), Andrzejewska (66’ Michałek)

Rezerwowe: Rabinek – Ruprik, Świątek, Oleksiak, Paduch, Kujawa, Michałek

Trener: Maciej Gościniak

---

Żółte kartki: 38 Grigoria Pauliou, 83’ Marija Maraš, 90+2’ Liwia Lizik, 73' Trener Roman Jaszczak (KKPK Medyk POLOmarket)

Czerwona kartka: 90+1 Trener Roman Jaszczak (KKPK Medyk POLOmarket) - za drugą żółtą

Po zakończeniu spotkania czerwoną kartką ukarany został także Trener Sportis KKP Bydgoszcz -  Maciej Gościniak

---

Sędziowały: Ewelina Fiodorczuk-Sipka (Białystok) – główna, Agnieszka Dobrzyńska, Monika Słowikowska - asystentki

---

#OrlenEkstraliga

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

21 marca 2023

SPRAWOZDANIE Z MECZU KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały kolejne spotkanie Orlen Ekstraligi Kobiet. W rozegranym w sobotę wyjazdowym meczu 15. kolejki najważniejszych kobiecych rozgrywek w Polsce podopieczne trenera Macieja Gościniaka uległy na wyjeździe KKPK Medykowi POLOmarket Konin 0-2.