Strzelanie rozpoczęła w 14 minucie Kinga Wyrwas, która uderzeniem z 20 metrów nie dała szans warszawskiej bramkarce. Cztery minuty później było już 2:0 po trafieniu Pauliny Oleksiak obsłużonej podaniem przez Aleksandrę Stasiak. W 31 minucie po dośrodkowaniu Aleksandry Witczak efektowną przewrotką wynik podwyższyła Agnieszka Glinka. Końcówka pierwszej części gry przyniosła kolejne dwa gole dla Sportis KKP. W 44 minucie strzałem po ziemi zza pola karnego piłkę w siatce umieściła Aleksandra Sudyk, a wynik pierwszej połowy na 5:0 ustaliła celnym uderzeniem z rzutu wolnego Paulina Oleksiak.

Po zmianie stron bydgoszczanki nie były już tak skuteczne, ale nie śrubowanie strzeleckich rekordów było tu najistotniejsze. W przerwie bydgoski szkoleniowiec dokonał licznych zmian, by sprawdzić wszystkie zawodniczki, które znalazły się w kadrze meczowej i przetestować różne warianty ustawień. Pierwszego gola w drugiej połowie doczekaliśmy się w 74 minucie, kiedy to po podaniu Marty Paduch na listę strzelczyń wpisała się Justyna Zabłotna. W 77 minucie Zabłotna wystąpiła w roli asystentki, a akcję zwieńczyła precyzyjnym uderzeniem Aleksandra Sudyk. Wynik ustaliła strzałem sprzed szesnastki Alicja Piechocka.

KU AZS Uniwersytet Warszawski – Sportis KKP Bydgoszcz 0:8 (0:5)

---

Bramki dla Sportis KKP: 14’ Kinga Wyrwas, 18’, 45’ Paulina Oleksiak, 44’, 77’ Aleksandra Sudyk,, 31’ Agnieszka Glinka, 74’ Justyna Zabłotna, 83’ Alicja Piechocka

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Olejniczak, Helinska (46’ Bagińska), Bartczak (46’ Kujawa), Andrzejewska (46’ Świątek) – Glinka (65’ Bujak) – Witczak (46’ Michałek), Oleksiak (46’ Paduch), Sudyk (46’ Piechocka), Stasiak (46’ Zabłotna) – Wyrwas (65’ Sudyk, 85’ Helinska)

---

05 sierpnia 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU KU AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W piątkowy wieczór piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrały ostatni mecz kontrolny przed inauguracją sezonu Ekstraligi. Na stadionie w mazowieckim Sochocinie podopieczne trenera Adama Górala pokonały II-ligowy AZS UW Warszawa 8:0 (5:0).