SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

W spotkaniu w Tczewie bydgoski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z Karoliny Majdy, Klaudii Zielińskiej i Oleny Klepatskiej, które w dalszym ciągu wracają do pełni sił po poważnych kontuzjach.

Bydgoszczanki potrzebowały nieco czasu, aby złapać właściwy rytm gry. W pierwszym kwadransie pojedynku dwukrotnie zagroziły bramce strzeżonej przez Natalię Niemaszyk. W 13 minucie z rzutu wolnego ponad bramką uderzyła Paulina Oleksiak, a dwie minuty później (ponownie z rzutu wolnego) spróbowała Aleksandra Sudyk. Obie próby okazały się jednak niecelne. Również uderzenie Agnieszki Glinki z 20 minuty nie znalazło drogi do siatki. W 22 minucie wynik spotkania otworzyły podopieczne trenera Mateusza Sroki. Skutecznym wykończeniem akcji popisała się Magdalena Sobal. Po kilku minutach miejscowe ponownie umieściły piłkę w bramce, ale chorągiewka sędzi asystentki poszybowała w górę sygnalizując pozycję spaloną. W 38 minucie bydgoszczankom udało się doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z kornera Pauliny Oleksiak piłkę głową w siatce umieściła Agnieszka Glinka.

Spotkanie rozgrywane na stadionie przy ul. Elżbiety w Tczewie było niezwykle zacięte i twarde. Żadna z zawodniczek nie odstawiała nogi, czego efektem było aż 8 żółtych kartek w całym spotkaniu. Od 57 minuty bydgoszczanki grały w przewadze jednej zawodniczki po drugiej żółtej kartce dla Łucji Tabor. Przewaga ta trwała jednak zaledwie 7 minut, bowiem w 64 minucie drugim żółtym kartonikiem napomniana została Agnieszka Glinka. Nie podłamało to jednak ekipy trenera Górala i w 68 minucie za sprawą Aleksandry Witczak (asysta Aleksandry Stasiak) objęła ona prowadzenie. Przyjezdne z ogromną ambicją dążyły do przypieczętowania triumfu kolejnym trafieniem i ich starania zostały wynagrodzone w 79 minucie pojedynku. W swoim debiucie w ekstralidze na listę strzelczyń po podaniu Oleksiak wpisała się 15-letnia Kinga Wyrwas.

#SPORTisMATCH

Pogoń Dekpol Tczew - Sportis KKP Bydgoszcz 1-3 (1-1)

---

Bramki dla Sportis KKP: 38’ Agnieszka Glinka, 68’ Aleksandra Witczak, 79’ Kinga Wyrwas

Bramka dla Pogoni Dekpol: 22’ Magdalena Sobal

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Witczak (82’ Michałek), Helinska, Glinka, Stasiak, Oleksiak (85’ Świątek), Sudyk (82’ Bujak), Olejniczak, Bartczak, Wyrwas (80’ Piechocka), Andrzejewska

Rezerwowe: Nowińska – Świątek, Piechocka, Bagińska, Paduch, Bujak, Michałek

---

Skład Pogoni Dekpol: Niemaszyk – Zielińska, Nowak, Jeleń (57’ Pohribniak), Tabor, Jędrzejewska, Rembalska (70’ Polańska), Okoniewska (60’ Czarnecka), Tryka, Osowska (70’ Ejzel), Sobal

Rezerwowe: Banaszkiewicz – Polańska, Ejzel, Czarnecka, Pąk, Pohribniak, Tobiczyk

---

Żółte kartki: Bartczak, Glinka (2), Helinska (Sportis KKP) – Tabor (2), Tryka, Jędrzejewska (Pogoń Dekpol)

Czerwone kartki: Glinka 64’ (Sportis KKP) – w konsekwencji 2 żółtych, Tabor (Pogoń Dekpol) 57’ – w konsekwencji 2 żółtych

---

Sędziowały: Katarzyna Lisiecka-Sęk – główna, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel (wszystkie Wielkopolski ZPN)

---

Biznes, Sport, Marketing - Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

16 sierpnia 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU POGOŃ DEKPOL TCZEW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Od zwycięstwa rozpoczęły sezon 2022/2023 piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Podopieczne Adama Górala mimo trudnego początku spotkania zwyciężyły Pogoń Dekpol Tczew 3-1 (1-1).