Na pojedynek z zamykającym ligową tabelę Rekordem bydgoszczanki udały się w mocno okrojonym składzie. Ze względu na nadmiar żółtych kartek z występu wykluczone były Aleksandra Witczak, Agnieszka Glinka, Martyna Boguszyńska i Weronika Andrzejewska, natomiast kontuzje nadal eliminują z gry Agatę Stępień i Karolinę Majdę. Są jednak także dobre wieści, a mianowicie powroty po długich przerwach spowodowanych kontuzjami Darii Gugały i Karoliny Łaniewskiej. Pierwsza zagrała od pierwszych minut z Rekordem, zaś druga znalazła się w składzie drużyny rezerw na wygrane 3:1 spotkanie IV ligi z JSS-em Toruń. Również sztab szkoleniowy Rekordu nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek, bowiem w środowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław (przegranym 0:1) urazów nabawiły się Klaudia Nowacka i Klaudia Adamek.

Pierwszą groźną sytuację w niedzielnym starciu stworzyły sobie gospodynie. W 10. minucie groźnie na bydgoską bramkę uderzyła Wiktoria Nowak, ale niebezpieczeństwo oddaliła interweniująca nogami Natalia Piątek. Po dwóch minutach przed szansą stanęła Katarzyna Moskała, ale górą ponownie była golkiperka Sportis KKP. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy inicjatywę przejęły przyjezdne. W 35 minucie strzał Aleksandry Stasiak obroniła Klaudia Ciupa, a w 40. minucie uderzająca z linii 16. metra Edyta Sobczyk nieznacznie chybiła. Najgroźniej pod bramką „rekordzistek” zrobiło się jednak w 45 minucie. Najpierw z bliska w bramkarkę Rekordu trafiła Stasiak, a po chwili uderzenie z ok. 30. metrów Darii Sokołowskiej zatrzymało się na poprzeczce.

Kolejną świetną okazję do objęcia prowadzenia nasz zespół miał w 50 minucie spotkania. Po odważnym wyjściu przed pole karne i błędzie bramkarki Klaudii Ciupy, piłkę przejęła Edyta Sobczyk, lecz nie zdołała skierować jej do pustej bramki. W kolejnych minutach bliskie zdobycia gola otwierającego wynik były podopieczne trenera Mateusza Żebrowskiego. W 55. minucie po podaniu Katarzyny Moskały, z bliskiej odległości uderzała Maja Szafran, ale i tym razem na wysokości zadania stanęła Natalia Piątek. W 59. minucie ponownie zrobiło się gorąco w polu karnym Sportis KKP, ale gospodynie musiały obejść się smakiem, bowiem uderzenie Solomii Kupiak minęło bramkę. Dwie minuty później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Daria Gugała i drużyna trenera Górala przez resztę spotkania musiała sobie radzić w osłabieniu.

Rekord starał się wykorzystać przewagę liczebną i przekuć ją w zwycięskie trafienie. Szanse na wpisanie się na listę strzelczyń miały Wiktoria Nowak w 62. minucie, Julia Gutowska w 78. minucie i ponownie Nowak w 89 minucie, ale za każdym razem na posterunku była świetnie dysponowana Natalia Piątek. Ostatecznie bydgoszczanko udało się zachować koncentrację i mimo naporu gospodyń dowieźć do końca bezbramkowy remis.

W meczu z Rekordem Bielsko-Biała debiut w ekstralidze zaliczyła 15-letnia Karolina Szews, która pojawiła się na murawie w 90 minucie spotkania.

Rekord Bielsko-Biała – Sportis KKP Bydgoszcz 0-0

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Sokołowska, Świątek (60’ Klepatska), Helinska, Stasiak, Oleksiak (90’ Paduch), Piechocka, Sudyk, Gugała, Kujawa (90’ Szews), Sobczyk (67’ Bagińska)

Rezerwowe: Rosińska – Klepatska, Bagińska, Szews, Paduch

Trener: Adam Góral

---

Skład Rekordu: Ciupa – Chóras (54’ Wycisk), Gąsiorek (67’ Gutowska), Szafran, Skolarz, Cygan (67’ Rżany), Nowak, Moskała, Kupiak (67’ Tracz), Kłębek, Czyż

Rezerwowe: Berdys – Palichleb, Wycisk, Gutowska, Tracz, Vyshnevska, Rżany

---

Żółte kartki: Kłębek, Szafran (Rekord) – Sudyk, Kujawa, Gugała (2)

Czerwona kartka: 61’ Gugała – za drugą żółtą (Sportis)

Sędziowały: Sylwia Biernat (Małopolski ZPN) – główna, Karolina Zygmond, Aleksandra Hynek

---

02 maja 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU REKORD BIELSKO-BIAŁA - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W spotkaniu 18. kolejki ekstraligi piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zremisowały z Rekordem Bielsko-Biała 0:0. Od 61 minuty podopieczne Adama Górala grały w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Darii Gugały.