Pierwsze minuty środowego pojedynku na ul. Kłokoczyckiej we Wrocławiu to wzajemne badanie sił i pojedyncze próby kąsania defensywy rywalek. Ze strony Sportis KKP jako pierwsza zagrożenie pod bramką rywalek stworzyła Alicja Piechocka, ale jej uderzenie padło łupem Anny Bocian. W odpowiedzi po trzech minutach ponad bramką bydgoszczanek uderzyła Joanna Węcławek. W 17. minucie najlepszą sytuację dla bydgoszczanek w pierwszej połowie zmarnowała Karolina Majda, która będąc oko w oko z Bocian, uderzyła wprost w nią. W 21. minucie bliska szczęścia była ponownie Piechocka, ale jej groźnie uderzenie po dośrodkowaniu Pauliny Oleksiak w świetnym stylu zatrzymała golkiperka Śląska.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na bydgoszczankach w 29. minucie, gdy z dobrego dośrodkowania Joanny Wróblewskiej z rzutu rożnego skorzystała Aleksandra Dudziak i strzałem głową zmusiła do kapitulacji Natalię Piątek. Dwie minuty później Wróblewska uderzyła z dystansu, ale tym razem górą była bramkarka drużyny z Bydgoszczy. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miała Gabriela Lewicka, ale pomyliła się w sytuacji sam na sam z Piątek.

W 50. minucie drużyna Piotra Jagieły podwyższyła prowadzenie. Po akcji Martyny Buś lewym skrzydłem i wymanewrowaniu bydgoskich defensorek w dogodnej sytuacji znalazła się Karolina Ostrowska, która obróciła się jeszcze z futbolówką i pewnym strzałem wpakowała ją do siatki. Rezultat ustaliła w 65 minucie świetnie spisująca się 15-letnia Gabriela Lewicka, która po minięciu obrończyń Sportis KKP precyzyjnym uderzeniem z ok. 15 metrów pokonała Piątek.

Śląsk Wrocław – Sportis KKP Bydgoszcz 3-0 (1-0)

---

Bramki dla Śląska: 29’ Aleksandra Dudziak, 50’ Karolina Ostrowska, 65’ Gabriela Lewicka

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Andrzejewska, Helinska, Bagińska (46’ Sobczyk), Glinka – Stasiak, Piechocka, Sokołowska (66’ Kujawa), Witczak (75’ Klepatska) – Oleksiak (79’ Świątek) – Majda (83’ Zabłotna)

Rezerwowe: Rosińska – Świątek, Klepatska, Zabłotna Paduch, Kujawa, Sobczyk

Trener: Adam Góral

Skład Śląska: Bocian – Żurek, Dudziak, Węcławek, Krysman (73’ Turowska), Ostrowska (80’ Furmaniak) – Wróblewska, Martyna Buś (80’ Kulig), Lewicka (73’ Marcelina Buś) – Iwaśko, Czudecka (86’ Krzyzanowska)

Rezerwowe: Sowalska – Marcelina Buś, Kulig, Turowska, Furmaniak, Krzyżanowska

Trener: Piotr Jagieła

Żółte kartki: Andrzejewska, Stasiak, Glinka, Helinska, Witczak, Sobczyk, trener Adam Góral (Sportis KKP)

---

Sędziowała: Michalina Diakow (Wielkopolski ZPN)  główna

---

16 marca 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU ŚLĄSK WROCŁAW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Ćwierćfinał Pucharu Polski nie dla piłkarek Sportis KKP Bydgoszcz. Drużyna z miasta nad Brdą w spotkaniu 1/8 finału uległa Śląskowi Wrocław 0:3.