SPONSORZY KLUBU

23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Bydgoszczanki bardzo źle weszły w spotkanie rozgrywane na stadionie przy ul. Kłokoczyckiej we Wrocławiu, bowiem już w 8 minucie gospodynie objęły prowadzenie. Po podaniu z głębi pola Amandy Turowskiej w dogodnej sytuacji znalazła się Karolina Iwaśko i umieściła piłkę w siatce. Ten sam duet piłkarek Śląska rozmontował bydgoską defensywę w 21 minucie. Tym razem asystowała Iwaśko, która po akcji prawym skrzydłem obsłużyła podaniem pozostawioną bez krycia Turowską, ta zaś pewnym uderzeniem podwyższyła rezultat. W 35 minucie bliskie szczęścia były przyjezdne, ale po dośrodkowaniu Pauliny Oleksiak nieznacznie pomyliła się główkująca Aleksandra Stasiak. W doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania podopieczne trenera Adama Górala zdobyły gola kontaktowego. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego Monikę Sowalską pokonała Paulina Oleksiak.

W przerwie szkoleniowiec Śląska Piotr Jagieła przeprowadził aż cztery zmiany, chcąc dać odpocząć swoim kluczowym zawodniczkom przed finałowym starciem Pucharu Polski. Warto dodać, że w 28 minucie wymuszoną zmianę przeprowadzić musiał trener Adam Góral. Kapitan Sportis KKP Weronika Helinska pechowo została trafiona futbolówką w twarz i padła na murawę niczym rażona piorunem. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, jednak na szczęście po udzieleniu jej pomocy przez służby medyczne o własnych siłach zeszła z boiska.

Od początku drugiej połowy bydgoszczanki przycisnęły i do momentu utraty trzeciej bramki siały sporo zamieszania w szeregach obronnych wrocławianek. Bramka wisiała w powietrzu, lecz niestety żadna z kilku prób nie zakończyła się powodzeniem i po raz kolejny przekonaliśmy się o słuszności powiedzenia, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 67 minucie pościg Karoliny Łaniewskiej za jej imienniczką Iwaśko zakończył się faulem defensorki Sportis KKP i wskazaniem na „wapno”. Piłkę na jedenastym metrze ustawiła Aleksandra Dudziak i bez problemów pokonała Natalię Piątek. Kilka minut wcześniej sztab drużyny z miasta nad Brdą domagał się „jedenastki” dla swojego zespołu po zagraniu ręką jednej z zawodniczek Śląska, jednak gwizdek sędzi głównej milczał.

Piłkarki Sportis KKP pozbawione złudzeń na korzystny rezultat zostały w 83 minucie. Piłkę w bocznej strefie pola karnego otrzymała Amanda Turowska i z niełatwej pozycji efektownym uderzeniem zmusiła do kapitulacji Piątek. Bydgoszczanki odpowiedziały po trzech minutach golem Aleksandry Stasiak. Z rzutu wolnego uderzała Paulina Oleksiak, piłka po rykoszecie od jednej z piłkarek Śląska trafiła do Stasiak, a pomocniczka Sportis KKP uderzeniem z bliskiej odległości nie dała szans Monice Sowalskiej. Było to jednak ostatnie trafienie w tym pojedynku i bydgoszczanki po raz 11 w tym sezonie zeszły z boiska pokonane.

#SPORTisMATCH

Śląsk Wrocław – Sportis KKP Bydgoszcz 2-4 (2-1)

---

Bramki dla Sportis KKP: 45’+1 Paulina Oleksiak, 86’ Aleksandra Stasiak

Bramki dla Śląska: 8’ Karolina Iwaśko, 21’, 83’ Amanda Turowska, 67’ (k) Aleksandra Dudziak

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka (85’ Gugała), Sokołowska, Helinska (28’ Łaniewska), Andrzejewska – Stasiak, Piechocka, Boguszyńska, Witczak – Oleksiak (85’ Zabłotna), Sudyk

Rezerwowe: Rosińska – Świątek, Bagińska, Zabłotna, Gugała, Łaniewska

Trener: Adam Góral

---

Skład Śląska: Sowalska – Węcławek (46’ Dudziak), Iwaśko, Kulig (46’ Karolina Ostrowska), Krysman (46’ Jagoda Ostrowska), Żurek (46’ Musiałowska), Turowska, Furmaniak, Czudecka (69’ Flis), Krzyżanowska, Szkwarek.

---

Żółte kartki: Boguszyńska (Sportis KKP)– Dudziak, Flis (Śląsk)

---

Sędziowały: Magdalena Figura-Łyżwa (Śląski ZPN) – główna, Sabina Czarnecka, Izabela Kowalska-Cichos.

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

23 maja 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU ŚLĄSK WROCŁAW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W przedostatnim spotkaniu tego sezonu zawodniczki Sportis KKP Bydgoszcz uległy na wyjeździe Śląskowi Wrocław 2-4. Wrocławianki podbudowały się tym samym przed czwartkowym finałem Pucharu Polski Kobiet, w którym zmierzą się w Puławach z Czarnymi Sosnowiec.