W początkowej fazie pojedynku optyczną przewagę osiągnęły przyjezdne. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu Aleksandry Stasiak ponad bramką uderzyła Weronika Helinska. W 12 minucie groźnie dośrodkowywała Aleksandra Witczak, ale niebezpieczeństwo zażegnała pewną interwencją golkiperka gospodyń Anna Bocian. Wrocławianki po raz pierwszy sprawdziły szczelność bydgoskiej defensywy w 13 minucie starcia, kiedy to ponad bramką uderzyła Julia Maskiewicz. W rewanżu po dwóch minutach niecelny strzał oddała Witczak. Groźnie pod bramką Śląska zrobiło się ponownie w 20 minucie po rzucie wolnym wykonywanym z dalszej odległości przez Paulinę Oleksiak. Bramkarka drużyny z Dolnego Śląska „wypluła” futbolówkę, jednak z żadnej z przyjezdnych nie udało się do niej dopaść, by oddać strzał.

W 25 minucie wynik spotkania otworzyły podopieczne trenera Piotra Jagieły po technicznym uderzeniu z rzutu wolnego Małgorzaty Kordy z 18 metrów. W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony wyraźnie przycisnął Śląsk. W 34 minucie po kolejnym rzucie wolnym Kordy i rykoszecie od jednej z piłkarek Sportis KKP piłka wyszła na rzut rożny, natomiast minutę później niebezpieczne dośrodkowanie z kornera przejęła odważnym wyjściem Natalia Piątek. W 43 minucie golkiperka drużyny z grodu nad Brdą ponownie wystąpiła w pierwszoplanowej roli, broniąc w sytuacji oko w oko z Katarzyną Białoszewską. Wreszcie jednak byłej zawodniczce Tarnovii Tarnów udało się dopiąć swego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oliwii Krysman obrończyniom Sportis KKP udało się wybić futbolówkę poza pole karne, jednak błyskawicznie wróciła ona z powrotem w szesnastkę, gdzie czekała już Białoszewska i pewnym uderzeniem z piątego metra podwyższyła wynik. Takiej napastniczki jak strzelczyni gola ani na moment nie można spuścić z oka, o czym doskonale wiedział Adam Góral, który tuż przed wykonaniem kornera krzyknął do swoich podopiecznych: „Kto ma Białoszewską?”

W 57 minucie bydgoszczanki wlały w serca swoich kibiców sporo nadziei na osiągnięcie we Wrocławiu korzystnego wyniku. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandry Stasiak sprytem w zamieszaniu podbramkowym wykazała się jej imienniczka Witczak i z niewielkiej odległości skierowała piłkę do siatki. Warto dodać, że w momencie trafienia podopieczne trenera Górala grały w dziesiątkę, gdyż za linią boczną opatrywana była Martyna Bartczak. Po golu gra Sportis KKP się ożywiła, lecz podrażnione gospodynie już w 72 minucie przygasiły entuzjazm zawodniczek z Kujaw i Pomorza. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Oliwii Krysman strzałem głową Natalię Piątek do kapitulacji zmusiła Natalia Sitarz.

Przyjezdne nie zwiesiły jednak głów i mimo zmęczenia spotęgowanego tropikalnym upałem nie ustawały w staraniach o gola kontaktowego. Sporo ożywienia w ofensywnych poczynaniach Sportis KKP wprowadziła rezerwowa Gabriela Michałek, która w 88 minucie uderzyła głową nieznacznie ponad poprzeczką, a w 90 minucie walnie przyczyniła się do drugiego trafienia dla bydgoszczanek. Po faulu na niej pani arbiter wskazała na „wapno”, które na gola pewnym uderzeniem zamieniła Weronika Helinska. Doliczone do podstawowego czasu gry 5 minut to ciąg dalszy pogoni zawodniczek Sportis KKP. Piłkarki z Wrocławia zachowały jednak pełną koncentrację oraz czujność w defensywie i to one po tym spotkaniu do swojego dorobku dopiszą komplet punktów.

Śląsk Wrocław – Sportis KKP Bydgoszcz 3-2 (2-0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 57’ Aleksandra Witczak, 90’ (k) Weronika Helinska

Bramki dla Śląska: 25’ Małgorzata Korda, 45’+ 2 Katarzyna Białoszewska, 72’ Natalia Sitarz

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Witczak, Helinska, Glinka, Stasiak, Oleksiak (83’ Świątek), Sudyk (60’ Piechocka), Olejniczak, Bartczak (65’ Bujak), Wyrwas (83’ Michałek), Andrzejewska

Rezerwowe: Nowińska – Świątek, Piechocka, Bagińska, Zabłotna, Bujak, Michałek

Trener: Adam Góral

---

Skład Śląska: Bocian – Maskiewicz, Dudziak, Węcławek, Korda (80’ Marcelina Buś), Sitarz, Kulig (65’ Karolina Ostrowska), Czudecka (95’ Przybylak), Krysman, Adamek (65’ Lewicka), Białoszewska

Rezerwowe: Sowalska - Jagoda Ostrowska, Karolina Ostrowska, Marcelina Buś, Przybylak, Krzyżanowska, Lewicka

Trener: Piotr Jagieła

---

Żółte kartki: Glinka (Sportis KKP) – Bocian (Śląsk)

---

Sędziowały: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN) – główna, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel.

---

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

27 sierpnia 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU ŚLĄSK WROCŁAW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Mimo ambitnej walki do ostatnich minut, piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz wróciły z Dolnego Śląska bez punktów. W spotkaniu 3. kolejki Ekstraligi drużyna Adama Górala przegrała ze Śląskiem Wrocław 2:3 (0:2).