SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

W porównaniu ze spotkaniem AZS UJ Kraków w składzie drużyny Adama Górala nastąpiło kilka zmian. W wyjściowej jedenastce wybiegły Alicja Piechocka i Martyna Kujawa, z kolei do gry w zespole rezerw oddelegowane zostały Paulina Oleksiak i Wiktoria Bagińska. Warto odnotować także powrót do kadry meczowej po kontuzji Martyny Bartczak, a także debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej 15-letniej Anny Bucholc.

Przyjezdne wynik otworzyły w 22 minucie pojedynku. Z prawego skrzydła dośrodkowała Klaudia Maciążka, piłkę piętką zgrała Amelia Binkowska, a Anita Turkiewicz silnym uderzeniem z kliku metrów nie dała szans Natalii Piątek. W 60 minucie gospodynie stanęły przed znakomitą szansą na gola wyrównującego. Piłkę z lewej strony pola karnego dośrodkowywała Aleksandra Stasiak trafiając w rękę Kamilę Tkaczyk i sędzia Kinga Damps wskazała na „wapno”. Intencję wykonującej jedenastkę Weroniki Helinskiej wyczuła jednak doświadczona golkiperka Gieksy Weronika Klimek i wynik nie uległ zmianie.

W 80 minucie podopieczne trenerki Karoliny Koch były bliskie podwyższenia prowadzenia, ale groźne uderzenie Kasandry Rybaczuk obroniła Natalia Piątek. Od 87 minuty Sportis KKP grał w przewadze jednej zawodniczki po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Anny Konkol. Gra o jedną więcej nie przyniosła jednak skutku w postaci gola dla ekipy z ulicy Słowiańskiej. Wręcz przeciwnie – osłabione katowiczanki w ostatniej minucie doliczonego czasu gry trafiły po raz drugi. Rozpędzona na lewej flance Anita Turkiewicz wpadła w pole karne i strzałem w długi róg ponownie zmusiła do kapitulacji Natalię Piątek.

Kolejne spotkanie bydgoszczanki rozegrają w terminie 15/16 października na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

#SPORTisMATCH

Sportis KKP Bydgoszcz – GKS Katowice 0-2 (0-1)

---

Bramki dla GKS-u: 22’, 90+5' Anita Turkiewicz

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Witczak (85’ Bucholc), Helinska, Glinka, Stasiak, Piechocka (46’ Majda), Sudyk, Kujawa (80’ Świątek), Bujak (46’ Bartczak), Olejniczak, Andrzejewska

Rezerwowe: Zielińska – Świątek, Bucholc, Majda, Paduch, Lipińska, Bartczak

Trener: Adam Góral

---

Skład GKS-u: Klimek – Maciążka, Kozarzewska, Olszewska (50’ Zając), Turkiewicz, Tkaczyk, Konkol, Hajduk, Bińkowska, Rybaczuk, Drąg (50’ Vojtkova)

Rezerwowe: Seweryn – Tuszyńska, Zając, Vojtkova, Lichwa, Brzęczek, Grzegorczyk

Trener: Karolina Koch

---

Żółte kartki: Helinska (Sportis KKP) – Konkol (2), Turkiewicz, Olszewska (GKS)

---

Czerwona Kartka: 88’ Konkol (GKS) – za drugą żółtą

---

Niewykorzystany rzut karny: W 60. minucie Weronika Helinska (Sportis KKP) nie wykorzystała rzutu karnego (Weronika Klimek obroniła)

---

Sędziowały: Kinga Damps (Pomorski ZPN) – główna, Kinga Kwitowska, Aleksandra Mostowska

---

Biznes, sport, marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

27 września 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - GKS KATOWICE

W meczu 6. kolejki Ekstraligi piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz uległy na własnym stadionie GKS-owi Katowice 0-2 (0-1). Obie bramki dla przyjezdnych zdobyła Anita Turkiewicz.