W mocno przemeblowanym składzie wyszły na spotkanie z Górnikiem Łęczna zawodniczki Sportis KKP Bydgoszcz. Po raz pierwszy od pierwszej minuty zobaczyliśmy 15-letnia Annę Bucholc, a w sektorach defensywnych Aleksandry Sudyk oraz Stasiak. Mimo że już w 11. minucie bydgoszczanki straciły bramkę, dalsza część meczu była w ich wykonaniu poprawna. Piłkarki Sportis KKP grały mądrze z tyłu, nastawiając się na kontry, co było raczej do przewidzenia w tym spotkaniu. Odkrycie się mogło spowodować zakończenie meczu już w pierwszej części spotkania. Bardzo aktywna była Kinga Wyrwas, która po błędach obrony próbowała kąsać rywalki, lecz zabrało trochę szczęścia w tych boiskowych sytuacjach, czego bardzo żałujemy, bo Kinia z przebiegu meczu na tę bramkę zasłużyła.

Aż do 57. minuty nadzieja tliła się w sercach bydgoskich kibiców, ponieważ właśnie w tej minucie łęcznianki podwyższyły wynik spotkania na 0-2. Kilka minut wcześniej to bydgoszczanki, a konkretnie wspomniana już Ania Bucholc, trafiła do siatki gości, jednak prowadząca te zawody Pani Monika Mularczyk zasygnalizowała pozycję spaloną. Była to bardzo kontrowersyjna sytuacja. W dalszej części meczu Górnik Łęczna potwierdził swoją mocną dyspozycję i strzelił kolejne dwie bramki.

Kolejna siódma już porażka w tym sezonie stawia nasz zespół w bardzo ciężkiej sytuacji i każdy punkt w ostatnich spotkaniach będzie na wagę złota. Zanim jednak piłkarki Sportis KKP wybiorą się do Gdańska (30.10), najpierw czeka ich długa podroż do Kolbuszowej Dolnej, gdzie w środę rozegrają mecz 1/32 Pucharu Polski z miejscowym Sokołem.

Sportis KKP Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0-4 (0-1)

---

Bramki dla Górnika: 11’, 57’ Anna Zając, 73’ Klaudia Lefeld, 84’ Klaudia Fabová

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Bucholc, Witczak (77’ Świątek), Majda, Glinka, Stasiak, Sudyk, Bujak (70’ Oleksiak), Olejniczak, Wyrwas, Andrzejewska

Rezerwowe: Rosińska – Świątek, Oleksiak, Piechocka, Bagińska, Kujawa, Michałek

Trener: Adam Góral

---

Skład Górnika: Urbańczyk – Kazanowska (55’ Miłek), Lefeld (82’ Gliszczyńska), Fabová, Kaczor (82’ Frontczak), Głąb (73’ Cyraniak), Rapacka, Bużan, Szymczak, Litwiniec (73’ Dereń), Zając

Rezerwowe: Palińska – Cyraniak, Gliszczyńska, Miłek, Jezioro, Frontczak, Dereń

Trener: Robert Makarewicz

---

Żółte kartki: 9’ Glinka, 38’ Stasiak (Sportis KKP) – 65’ Bużan, 81’ Lefeld (Górnik)

Żółtą kartką ukarana została także rezerwowa zawodniczka gospodarzy - Kamila Rosińska

---

Sędziowały: Monika Mularczyk (Łódzki ZPN) – główna, Anna Dąbrowska, Aleksandra Ulanowska

---

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

24 października 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - GÓRNIK ŁĘCZNA

W rozegranym w niedzielę meczu 8. kolejki Ekstraligi piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz uległy przed własną publicznością Górnikowi Łęczna 0-4. Była to siódma ligowa porażka bydgoszczanek z rzędu.