Od pewnego czasu drużyna z miasta nad Brdą bywa nazywana „małym Medykiem” i trudno się temu dziwić, bowiem barwy Sportis KKP przywdziewa aktualnie osiem byłych „medyczek”: Aleksandra Witczak, Weronika Helinska, Aleksandra Stasiak, Alicja Piechocka, Klaudia Olejniczak, Karolina Majda, Aleksandra Sudyk i Matylda Bujak. Dwie z nich wpisywały się na listę strzelczyń w obu starciach z koniniankami w minionym sezonie. Karolina Majda trafiła do siatki w wygranym 1:0 meczu rundy jesiennej, natomiast Aleksandra Sudyk uratowała punkt na wiosnę strzelając bramkę na 1:1 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

W pojedynku z czterokrotnymi Mistrzyniami Polski trener Góral nie miał do dyspozycji przechodzących rehabilitację po przebytych urazach Oleny Klepatskiej i Klaudii Zielińskiej oraz Martyny Bartczak, która w wyniku kontuzji odniesionej w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław pauzować będzie przez minimum kilka tygodni.

Spotkanie rozpoczęło się dla bydgoszczanek fantastycznie. Już w 3 minucie obsłużona podaniem przez Weronikę Andrzejewską w sytuacji sam na sam z Oliwią Szymczak znalazła się Kinga Wyrwas, ale górą z tego pojedynku wyszła golkiperka przyjezdnych. Po chwili piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywała Aleksandra Stasiak, odbiła ją Szymczak, jednak uczyniła to wprost na głowę Agnieszki Glinki, która skierowała futbolówkę do siatki. W 13 minucie koninianki doprowadziły do wyrównania. Wychodząca do dośrodkowania Natalia Piątek wpadła na Patrycję Ziembę i sędzia Angelika Gębka wskazała na „wapno”. Do piłki podeszła doświadczona kapitan „medyczek” Anna Gawrońska i pewnym uderzeniem tuż przy słupku umieściła piłkę w bramce. Po 20 minutach bardzo dobrej gry miejscowe stopniowo zaczęły oddawać inicjatywę Medykowi. Podopieczne Romana Jaszczaka mocno przycisnęły i stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia.

W 27 minucie po akcji z Gawrońską groźnym strzałem Piątek sprawdziła Natalia Pakulska, a w 37 i 38 minucie bardzo bliska trafienia była Patrycja Ziemba. Czujnością i refleksem popisała się jednak bydgoska bramkarka i oddaliła niebezpieczeństwo. Zaniepokojony słabszą grą swoich zawodniczek trener Adam Góral w przerwie zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian. Aleksandrę Witczak i Alicję Piechocką zastąpiły Matylda Bujak i Aleksandra Sudyk. Od początku drugiej połowy ekipa z Konina przystąpiła do dynamicznych ataków i przyniosło to oczekiwany efekt już w 50 minucie. Anna Gawrońska zagrała do pozostawionej bez krycia Patrycji Ziemby, która silnym uderzeniem z ok. 10 metrów nie dała szans Natalii Piątek. Zdecydowanie najpiękniejszego gola meczu, a prawdopodobnie także całej kolejki oglądaliśmy w 56 minucie potyczki. Kapitalnym uderzeniem z ok. 25 metrów piłkę w samym okienku bramki Medyka umieściła Paulina Oleksiak. Wydawało się, że po tym trafieniu bydgoszczanki złapią drugi oddech i spróbują pokusić się o kolejne trafienie. Próbę podjęła zaledwie minutę po golu wyrównującym Matylda Bujak, ale jej strzał poszybował ponad poprzeczką konińskiej bramki.

W 67 minucie „medyczki” zdobyły gola – jak się później okazało – na wagę trzech punktów. Anna Gawrońska z lewego skrzydła zagrała futbolówkę do ustawionej w środku pola Greczynki Grigorii Pouliou, która zwiodła zwodem Weronikę Andrzejewską i uderzeniem po ziemi dała drużynie z Wielkopolski prowadzenie. Medyk nie dał sobie wydrzeć trzech punktów do końca spotkania i po ostatnim gwizdu sędzi Gębki mógł świętować drugie zwycięstwo w tym sezonie. Sportis KKP musi z kolei poddać niedzielny pojedynek dogłębnej analizie i jak najszybciej wyeliminować bolączki, których po spotkaniu z koniniankami wyłoniło się niemało.

Sportis KKP Bydgoszcz – KKPK Medyk POLOmarket Konin 2-3 (1-1)

---

Bramki dla Sportis KKP: 4’ Agnieszka Glinka, 56’ Paulina Oleksiak

Bramki dla KKPK Medyka POLOmarket: 13 ’(k) Anna Gawrońska, 50’ Patrycja Ziemba, 67’ Grigoria Pouliou

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Witczak (46’ Bujak), Helinska, Glinka, Stasiak, Oleksiak (78’ Świątek), Piechocka (46’ Sudyk), Bagińska, (70’ Majda), Olejniczak, Wyrwas (78’ Michałek), Andrzejewska

Rezerwowe: Nowińska – Świątek, Majda, Sudyk, Kujawa, Bujak, Michałek

Trener: Adam Góral

---

Skład KKPK Medyka POLOmarket: Szymczak - Kogutek, Ziemba (61’ Sikora), Gawrońska, Pakulska, Campbell, Jaśniak (63’ Pouliou), Rocane, Miksone, Lizik (81’ Pitsiou), Urna

Rezerwowe: Woźniak – Mierzejewska, Sikora, Krupa, Pouliou, Pitsiou, Zubchyk

---

Żółte kartki: Piątek (Sportis KKP) – Kogutek, Sikora, Pouliou, Szymczak, Miksone (KKPK Medyk POLOmarket)

---

Sędziowały: Angelika Gębka (główna) – Śląski ZPN, Julia Bukarowicz, Sabina Czarnecka

---

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

12 września 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN

Trzeciej porażki w tym sezonie doznały w niedzielne popołudnie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Podopieczne Adama Górala po pełnym emocji pojedynku uległy Medykowi POLOmarket Konin 2:3 (1:1).