Spotkanie rozgrywane w Bydgoszczy miało bardzo wyrównany przebieg. Oba zespoły starały się utrzymywać przy piłce i kreować ciekawe akcje ofensywne. Obie ekipy zdawały też sobie sprawę z wagi tego pojedynku w kontekście walki o utrzymanie w Orlen Ekstralidze. Bydgoszczanki próbowały od początku meczu wyprowadzać akcje skrzydłami. Aktywna była między innymi Kinga Wyrwas, która otrzymała niedawno kolejne powołanie do reprezentacji Polski Kobiet do lat 17. Niestety w 18. minucie Wyrwas nieszczęśliwie upadła w jednym z pojedynków przy linii końcowej i musiała zakończyć swój pobyt na boisku.

Kilkadziesiąt sekund później bydgoszczanki objęły prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Pauliny Oleksiak z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gości odnalazła się Anna Bucholc, która pewnym, mocnym strzałem pokonała bezradną bramkarkę KS Pogoni Dekpol – Natalię Niemaszyk. Zespół z Pomorza ruszył do odrabiania strat i już w 27. minucie rywalkom udało się doprowadzić do wyrównania. Po kilku chaotycznych przebitkach na połowie Sportis KKP piłka szczęśliwie trafiła do dobrze wychodzącej na bramkę Kingi Ejzel, a ta z zimną krwią pokonała debiutujacą między słupkami pierwszego zespołu Sportis KKP Kingę Rabinek. Do końca pierwszej połowie rywalki starały się grać aktywnie, jednak na szczęście dla zespołu prowadzonego przez także debiutującego w niedzielę Trenera Macieja Gościniaka kolejne bramki już nie padły.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się bardzo nieudanie dla zespołu z Bydgoszczy. W 49. minucie po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego najwyżej do piłki doskoczyła piłkarka KS Pogoni Dekpol Kornelia Okoniewska i umieściła piłkę w siatce. Minęły zaledwie dwie minuty, a przyjezdne mogły cieszyć się z kolejnej bramki. Magdalena Sobal przedarła się przebojem na bramkę Sportis KKP i oddała celne uderzenie, po którym futbolówka po raz trzeci zatrzepotała w siatce gospodyń. Zawodniczki Sportis KKP ruszyły do odrabiania strat i w 67. minucie nadzieję na zdobycie jakichkolwiek punktów w niedzielnym spotkaniu przywróciła bydgoszczankom Paulina Oleksiak. Bramkarka gości popełniła prosty błąd w rozegraniu piłki ze swoimi obrończyniami, a piłkę przejęła Oleksiak. Strzał pomocniczki Sportis KKP został obroniony, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Gabrieli Michałek, która odegrała futbolówkę do Oleksiak, a ta pewnym strzałem umieściła piłkę w siatce.

W końcówce meczu ekipa z Bydgoszczy starała się jeszcze gonić wynik. Dużo energii w ataku bydgoszczankom dawały młode juniorki – Marta Kaczmarek oraz Emilia Sobierajska, a także nieustępliwa Patrycja Świątek, jednak gospodynie dobrze broniły dostępu do własnej bramki i ostatecznie ważne trzy punkty pojechały do Tczewa.

W niedzielnym spotkaniu cały zespół dobrze pracował, jednak zabrakło nam szczęścia. Walczymy jednak dalej, bo przed nami jeszcze cała runda wiosenna - oceniła niedzielne spotkanie piłkarka Sportis KKP Marta Kaczmarek

W kolejnym meczu piłkarki Sportis KKP zagrają w przyszłą sobotę na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski, zajmującym 3. miejsce w tabeli TME SMS-em Łódź.

Sportis KKP Bydgoszcz – KS Pogoń Dekpol Tczew 2-3 (1-1)

---

Bramki dla Sportis KKP: 18’ Anna Bucholc, 67’ Paulina Oleksiak

Bramki dla KS Pogoni Dekpol: 27’ Kinga Ejzel, 49’ Kornelia Okoniewska, 50’ Magdalena Sobal

---

Skład Sportis KKP: Rabinek – Bucholc (58’ Sobierajska), Majda, Glinka, Stasiak, Oleksiak, Piechocka, Kujawa, Olejniczak, Wyrwas (18’ Michałek, 78’ Świątek), Andrzejewska (78’ Kaczmarek)

Rezerwowe: Walaszek – Ruprik, Świątek, Kaczmarek, Sobierajska, Bujak, Michałek

Trener: Maciej Gościniak

---

Skład KS Pogoni Dekpol: Niemaszyk – Zielińska, Nowak, Jeleń (34’ Sudyk), Tabor, Jędrzejewska, Ejzel (80’ Sitarz), Okoniewska (71’ Polańska), Tryka, Tobiczyk (34’ Osowska, 71’ Pąk), Sobal

Rezerwowe: Banaszkiewicz – Kwiatkowska, Polańska, Sitarz, Rembalska, Czarnecka, Pąk, Sudyk, Osowska

Trener: Mateusz Sroka

---

Żółte kartki: 47’ Agnieszka Glinka, 63’ Klaudia Olejniczak, 90+3’ Karolina Majda (Sportis KKP) – 57’ Viktoria Osowska (KS Pogoń Dekpol)

---

Sędziowały: Monika Mularczyk (Skierniewice) – główna, Anna Dąbrowska, Aleksandra Ulanowska - asystentki

---

#OrlenEkstraliga

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

27 lutego 2023

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - KS POGOŃ DEKPOL TCZEW

W rozegranym w niedzielę pierwszym wiosennym meczu Orlen Ekstraligi Kobiet, spotkaniu 12. kolejki tych rozgrywek, piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały na stadionie przy ulicy Słowiańskiej z KS Pogonią Dekpol Tczew 2-3. Bramki dla Sportis KKP zdobywały Anna Bucholc oraz Paulina Oleksiak. Z kolei w drużynie rywalek do siatki trafiały Kinga Ejzel, Kornielia Okoniewska oraz Magdalena Sobal.