SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Niedzielne spotkanie było dla zespołu z Bydgoszczy bardzo ważnym pojedynkiem. Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Gościniaka przegrała pierwsze cztery spotkania rundy wiosennej Orlen Ekstraligi Kobiet i spadła kilka tygodni temu do strefy spadkowej rozgrywek. Od początku meczu na boisku oglądaliśmy zupełnie inny obraz gry ekipy Sportis KKP niż w poprzednich rywalizacjach ligowych. Bydgoszczanki wyprowadzały składne akcje i dobrze radziły sobie z odbiorem piłki. Zespół KU AZS UJ Kraków także starał się przejąć inicjatywę i zbliżał się pod bramkę strzeżoną przez Monikę Walaszek, jednak bardzo dobrze spisywała się linia obrony bydgoskiego zespołu. Pierwsza połowa była pełna emocji oraz dobrego futbolu, jednak zabrakło w niej bramek. Ostatecznie obie jedenastki schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

Po przerwie tempo spotkania nie spadało i kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna w Bydgoszczy nadal byli świadkami pasjonującej walki o komplet punktów. Sportis KKP grał dobrze, ale przeciwniczki również nie odpuszczały i często znajdowały drogę w pole karne drużyny, prowadzonej w niedzielę wyjątkowo przez Asystenta Trenera Adriana Mrelę, który zastępował zawieszonego za czerwoną kartkę, obejrzaną po zakończeniu poprzedniego meczu ligowego z KKPK Medykiem POLOmarket Konin, Macieja Gościniaka. Najbardziej emocjonująca okazała się sama końcówka spotkania. Zawodniczki obu zespołów były już potężnie zmęczone i gra się otworzyła. W ostatnich minutach meczu bydgoszczanki stworzyły sobie dobre sytuacje do objęcia prowadzenia, ale Kindze Wyrwas, Emilii Sobierajskiej oraz innym piłkarkom ofensywnym nie udało się pokonać bramkarki rywalki. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry niezwykle groźnym kontratakiem popisały się krakowianki. Jedna z zawodniczek Klubu Uczelnianego AZS UJ stanęła oko w oko z Moniką Walaszek, jednak na szczęście fatalnie spudłowała, a po chwili prowadząca zawody Ewa Augustyn zakończyła spotkanie. Po dobrym i emocjonującym spotkaniu piłkarki Sportis KKP zremisowały z Klubem Uczelnianym AZS UJ Kraków 0-0, zdobywając pierwszy ligowy punkt w rundzie wiosennej.

Przede wszystkim cieszy 1 punkt, który zdobyłyśmy, bo przybliża nas on w walce o utrzymanie, choć po ostatnim meczu czujemy niedosyt. Przed nami przerwa kadrowa, podczas której z pewnością będziemy pracować nad aspektami, których brakuje nam w meczach, po to, aby w następnych spotkaniach walczyć o pełną pulę oceniła sobotnie niedzielne spotkanie piłkarka Sportis KKP Agnieszka Glinka

Kolejne spotkanie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają po trzytygodniowej przerwie na zgrupowania reprezentacji narodowych. 14 kwietnia podopieczne trenera Macieja Gościniaka zmierzą się na wyjeździe z wiceliderkami tabeli, zespołem GKS-u Katowice.

#SPORTisMATCH

Sportis KKP Bydgoszcz – KU AZS UJ Kraków 0-0

---

Skład Sportis KKP: Walaszek – Bucholc (68’ Kaczmarek), Majda, Glinka, Stasiak, Oleksiak, Sobierajska, Bujak, Bartczak, Wyrwas, Andrzejewska

Rezerwowe: Rabinek – Ruprik, Świątek, Kaczmarek, Zabłotna, Paduch, Kujawa

Trener: p.o. Adrian Mrela

---

Skład KU AZS UJ: Klabis – Smaza, Nieciąg, Mordel, Zapała, Dyśkowska (78’ Gębica), Woźniak, Pleban (46’ Guzik), Malinowska, Wójcik, Derus (82’ Bińkowska)

Rezerwowe: Michalska – Gębica, Bartosiewicz, Guzik, Wilk, Bińkowska, Sroka

Trener: Krzysztof Krok

---

Żółte kartki: 45’ Aleksandra Stasiak, 77’ Karolina Majda, 86’ Agnieszka Glinka (Sportis KKP) – 45’ Aleksandra Pleban (KU AZS UJ)

---

Sędziowały: Ewa Augustyn (Gdańsk) – główna, Julia Bukarowicz, Aleksandra Ulanowska - asystentki

---

#OrlenEkstraliga

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

28 marca 2023

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - KU AZS UJ KRAKÓW

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zdobyły pierwszy punkt w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 Orlen Ekstraligi Kobiet. W rozegranym w niedzielę meczu 16. kolejki najważniejszych kobiecych rozgrywek piłkarskich w Polsce bydgoszczanki zremisowały przed własną publicznością z Klubem Uczelnianym AZS UJ Kraków 0-0.