Jedenastka rozpoczynająca spotkanie w niedzielne południe znacznie różniła się od tej, która dzień wcześniej pokonała 2:1 TME UKS SMS Łódź. Szansę otrzymały zmienniczki (w tym piłkarki z Centralnej Ligi Juniorek), a zawodniczki pierwszego składu zameldowały się na murawie dopiero po zmianie stron. Ponadto kilku piłkarkom trener dał wolne. Mecz z trybun obserwowały zatem: Karolina Majda, Aleksandra Stasiak, Alicja Piechocka i Natalia Piątek.

Bydgoszczanki od początku pojedynku narzuciły rywalkom swój styl gry i wyraźnie dominowały. Przed szansami na zdobycie bramki stanęły choćby Patrycja Świątek (obok bramki głową), Olena Klepatska i Oliwia Krysiak (oba strzały obronione przez bramkarkę LFA). Mimo dominacji, w 21. minucie bydgoszczanki musiały wznawiać grę od środka po trafieniu dla szczecinianek. Szybka kontra, zagranie z lewego skrzydła do Katarzyny Tarnowskiej, pewne wykończenie z ok. 10 metrów i III-ligowiec ze Szczecina prowadził 1:0.

Kolejne minuty należały bezapelacyjnie do Edyty Sobczyk. W 27. minucie napastniczkę, po akcji prawą flanką, zatrzymała golkiperka LFA. Podobnie było dwie minuty później, a dodatkowo łupem bramkarki padła również dobitka Oliwii Krysiak. Drogi do bramki nie znalazł również strzał Sobczyk z dystansu z 36. minuty. Bramka wisiała jednak w powietrzu i w końcu się jej doczekaliśmy. W roli głównej wystąpił nie kto inny, jak Edyta Sobczyk, która po dośrodkowaniu z kornera Marty Paduch, najpierw główkując, uderzyła w słupek, ale przy dobitce była już bezbłędna. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodynie objęły prowadzenie. Bardzo dobrze dysponowana Sobczyk, po akcji prawą stroną boiska, oddała strzał w długi róg bramki, nie dając szans na skuteczną interwencję szczecińskiej bramkarce.

W przerwie trener Góral przeprowadził pięć zmian, wprowadzając na boisko Darię Sokołowską, Weronikę Andrzejewską, Paulinę Oleksiak, Aleksandrę Sudyk i Bognę Szumską. Po zmianie stron ponownie oglądaliśmy spotkanie toczone pod dyktando miejscowych. Bydgoszczanki często gościły w polu karnym rywalek i zagrażały ich bramce. W 53. minucie w słupek trafiła Sobczyk, minutę później nieznacznie pomyliła się, uderzająca z dystansu Patrycja Świątek, a w 57. minucie strzał Oleny Klepatskiej również minimalnie minął bramkę LFA. W 60. minucie Sportis KKP podwyższył prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pauliny Oleksiak i trafieniu Klepatskiej w dużym zamieszaniu podbramkowym. Po zaledwie trzech minutach bydgoszczanki trafiły ponownie. Po podaniu ze środka pola Sokołowskiej pięknym uderzeniem z lewej strony pola karnego w samo okienko popisała się Patrycja Świątek, notując zdecydowanie najefektowniejsze trafienie niedzielnego starcia.

Mimo trzybramkowej przewagi zespół trenera Górala nie zwalniał tempa. W 65. minucie po akcji lewym skrzydłem Aleksandry Witczak ponad bramką uderzyła Justyna Zabłotna, a w kolejnych pięciu minutach dwukrotnie spróbowała Aleksandra Sudyk. Za trzecim razem popularna „Sudi” dopięła swego, celnie dobijając uderzenie z rzutu wolnego Weroniki Andrzejewskiej. Piłkarki Sportis KKP podjęły jeszcze kilka prób podwyższenia wyniku (m.in. Sudyk i Witczak), ale ostatecznie musiały zadowolić się wygraną 5:1. W sumie zespół znad Brdy rozegrał tej zimy siedem meczów kontrolnych, z których w sześciu zwyciężył i w jednym musiał uznać wyższość rywalek.

Sportis KKP Bydgoszcz – LFA Szczecin 5:1 (2:1)

---

Bramki dla Sportis KKP: 40’, 44’ Edyta Sobczyk, 60’ Olena Klepatska, 63’ Patrycja Świątek, 76’ Aleksandra Sudyk

Bramka dla LFA: 21’ Katarzyna Tarnowska

---

Skład Sportis KKP: Rosińska – Szews (46’ Szumska), Ruprik (46’ Sokołowska), Kujawa (46’ Andrzejewska), Świątek (80’ Glinka) – Zabłotna, Paduch (46’ Oleksiak), Rachuba (46’ Sudyk), Krysiak (60’ Witczak), Klepatska – Sobczyk

---

21 lutego 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - LFA SZCZECIN

Zawodniczki Sportis KKP Bydgoszcz mają za sobą ostatni mecz sparingowy przed inauguracją rundy wiosennej Ekstraligi. W minioną niedzielę drużyna dowodzona przez trenera Adama Górala pokonała na Stadionie Miejskim przy ul. Słowiańskiej III-ligową LFA Szczecin 5:1 (2:1).