Za nami pierwszy mecz kontrolny po miesiącu pracy nad motoryką. Myślę, że udało nam się zrealizować wszystkie nasze założenia. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale jak wiadomo, zawsze lepiej jest wygrać i udowodnić, że wykonana dotychczas praca przynosi efekty” – mówił po końcowym gwizdku trener Adam Góral.

Bydgoszczanki już w 7. minucie otworzyły wynik, toczonego przy porywistym wietrze pojedynku, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym uderzeniu Agnieszki Glinki. W 24. minucie było już 2:0 po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale Aleksandry Stasiak. Jeszcze przed zmianą stron miejscowe mogły podwyższyć rezultat, ale strzał zawodniczki testowanej zatrzymał się na słupku. Po zmianie stron trener Adam Góral wymienił całą jedenastkę, desygnując do boju m.in. zawodniczki występujące na co dzień w Centralnej Lidze Juniorek U-17. Gra Sportis KKP nie straciła jednak na jakości, a młode piłkarki udowodniły, że drzemie w nich ogromny potencjał. Jedna z nich Oliwia Krysiak w 58 minucie spotkania wystąpiła nawet w pierwszoplanowej roli, strzelając bramkę na 3:0. W 70 minucie mogło być już 4:0, jednak rzutu karnego nie wykorzystała Olena Klepatska. W 88 minucie arbiter ponownie wskazał na wapno, a pewną egzekutorką okazała się Patrycja Świątek. Rezultat ustaliła w 90 minucie wracająca do gry po przerwie spowodowanej kontuzją – Edyta Sobczyk.

Cieszę się bardzo, że okazje do pokazania się miały nasze młode zawodniczki i że zakończyliśmy spotkanie bez żadnych urazów. Sam mecz był toczony przez mój zespół w dobrym tempie jak na ten okres pracy, w jakim się znajdujemy. Każda zawodniczka zagrała 45 minut. Generalnie jestem zadowolony z tego, jak prezentował się zespół, a jeszcze bardziej mnie cieszy, że patrząc na młode zawodniczki, które zagrały po przerwie, widać jak dobra praca od podstaw jest wykonywana w całym klubie – podsumował trener Góral.

Kolejnym sparingowym rywalem bydgoszczanek będzie I-ligowa Pogoń Dekpol Tczew. Mecz zostanie rozegrany 5 lutego na stadionie przy ul. Słowiańskiej w Bydgoszczy. Pierwszy gwizdek o godz. 14:30.

Sportis KKP Bydgoszcz – Olimpia Szczecin 5:0 (2:0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 7’ Agnieszka Glinka, 24’ Aleksandra Stasiak, 58’ Oliwia Krysiak, 88’ Patrycja Świątek (k), 90’ Edyta Sobczyk

---

Skład Sportis KKP: Piątek (46’ Rosińska) – Glinka (46’ Szumska), Helinska (46’ Ruprik), Sokołowska (46’ Kujawa), Andrzejewska (46’ Świątek) – Piechocka (46’ Paduch), zawodniczka testowana (46’ Rachuba), Oleksiak (46’ Klepatska), Witczak (46’ Zabłotna), Stasiak (46’ Krysiak) – Majda (46’ Sobczyk)

---

31 stycznia 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - OLIMPIA SZCZECIN

W pierwszym zimowym meczu kontrolnym piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pokonały na własnym boisku Olimpię Szczecin 5:0. Bramki zdobywały: Agnieszka Glinka, Aleksandra Stasiak, Oliwia Krysiak, Patrycja Świątek i Edyta Sobczyk.