Bydgoszczanki szybko rozpoczęły strzelanie na Stadionie Miejskim przy ul. Słowiańskiej. Wynik pojedynku otworzyła już w 9 minucie Paulina Oleksiak, celnie dobijając uderzenie swojej koleżanki. W 15 minucie było już 2:0, a w roli wieńczącej wystąpiła Klaudia Olejniczak. W 32 minucie Sportis KKP był bliski podwyższenia rezultatu, ale uderzenie głową Aleksandry Stasiak było minimalnie niecelne. 36 minuta spotkania przyniosła trafienie numer trzy. Na indywidualną akcję zdecydowała się rozgrywająca świetne zawody Martyna Bartczak, obsłużyła precyzyjnym podaniem Paulinę Oleksiak, która będąc oko w oko z bramkarką Ostrovii nie miała problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry oglądaliśmy kolejnego gola w wykonaniu podopiecznych Adama Górala. Po dośrodkowaniu Oleksiak celną główką popisała się Agnieszka Glinka.

Po zmianie stron drużyna ze Słowiańskiej nadal utrzymywała przewagę i przeprowadzała liczne akcje ofensywne, lecz niestety brakowało im skuteczności. W 51 minucie pomyliła się główkująca Weronika Helinska, w 60 minucie futbolówkę obok bramki posłała Aleksandra Stasiak, a w 62 minucie strzał głową Wiktorii Bagińskiej poszybował ponad poprzeczką. Wreszcie jednak bydgoszczankom udało się podwyższyć rezultat, a stało się to za sprawą wprowadzonej w przerwie Alicji Piechockiej, która pokonała bramkarkę przyjezdnych efektownym uderzeniem sprzed pola karnego. Po zaledwie 120 sekundach mogło być już 5:0, jednak piłka po strzale Klaudii Olejniczak z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce. Zespół trenera Górala do końca spotkania dążył do kolejnych trafień, ale próbom zawodniczek Sportis KKP brakowało siły lub precyzji. Bliskie trafienia były choćby Oliwia Krysiak w 74 minucie (obok bramki) czy Marta Paduch w 88 minucie (strzał obroniony przez bramkarkę). Wcześniej, bo w 83 minucie, futbolówka wreszcie znalazła się w siatce, lecz uderzająca Gabriela Michałek znajdowała się na spalonym.

Ostatni mecz kontrolny przed startem sezonu Ekstraligi piłkarki Sportis KKP rozegrają w piątek, 5 sierpnia z II-ligowym AZS UW Warszawa. Początek spotkania na stadionie w Sochocinie o godz. 18:00.

Sportis KKP Bydgoszcz – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5:0 (4:0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 9’, 36’ Paulina Oleksiak, 15’ Klaudia Olejniczak, 45’ Agnieszka Glinka, 63’ Alicja Piechocka

Skład Sportis KKP: Piątek (63’ Nowińska) – Glinka (46’ Piechocka), Bartczak (46’ Bagińska), Helinska (63’ Kujawa), Andrzejewska (63’ Zabłotna) – Witczak (63’ Krysiak), Olejniczak, Bujak (60’ Paduch), Stasiak (63’ Bucholc) – Oleksiak (63’ Michałek), Wyrwas (26’ Sudyk)

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY

31 lipca 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - OSTROVIA 1909 OSTRÓW WIELKOPOLSKI

W swoim czwartym meczu sparingowym w trakcie letniego okresu przygotowawczego piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pokonały II-ligową Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 5:0 (4:0).