W pierwszej połowie szkoleniowiec Sportis KKP posłał do boju zawodniczki, które w rozgrywkach Ekstraligi najczęściej wchodzą z ławki rezerwowych, a także piłkarki występujące w Centralnej Lidze Juniorek. Założony przed spotkaniem plan nasza drużyna zrealizowała i potwierdziła dobre przygotowanie do rundy rewanżowej pod względem fizycznym. Co ciekawe, w 65 minucie trener Góral wymienił całą jedenastkę i wprowadził do gry piłkarki decydujące o sile ekstraligowej drużyny Sportis KKP. Takie posunięcie jest w pełni zrozumiałe, gdyż w perspektywie był zaplanowany dzień później pojedynek z liderem ekstraligi – Górnikiem Łęczna.

Jeszcze daleka droga do tego, żeby nasze zawodniczki z Centralnej Ligi Juniorek były podstawowymi piłkarkami zespołu ekstraligowego, ale mamy taką politykę w klubie, żeby te młode dziewczyny zapoznawać z pierwszym zespołem i stopniowo wprowadzać do seniorskiej piłki. Cieszy mnie, że dziewczyny robią regularne postępy i myślę, że w niedalekiej przeszłości klub będzie miał z nich duży pożytek – przyznał Adam Góral zapytany o to, czy w rundzie wiosennej zamierza równie odważnie stawiać na młodzież.

Strzelanie w sobotnim spotkaniu rozpoczęła już w 10 minucie Anna Pietraszewska. Na golu niespełna 16-letniej napastniczki licznik bramkowy w pierwszej odsłonie się zatrzymał. Po wznowieniu gry po przerwie i wspomnianych licznych zmianach w składzie Sportis KKP zaczął częściej kąsać defensywę Pogoni Dekpol. W 48 minucie dobrą dyspozycję po przerwie spowodowanej kontuzją potwierdziła Edyta Sobczyk, podwyższając wynik na 2:0. W 66 minucie (zaledwie minutę po wejściu na plac gry) piłkę w siatce po podaniu Aleksandry Stasiak umieściła Karolina Majda. W 81 minucie „Majdi” ponownie wpisała się na listę strzelczyń, a asystowała jej Aleksandra Witczak. Wynik pojedynku ustaliła w 85 minucie, powracająca do Sportis KKP po półrocznym pobycie we włoskim Pink Bari – Aleksandra Sudyk.

W niedzielę bydgoski zespół rozpoczął obóz przygotowawczy w Krakowie, gdzie zaplanowane ma dwie jednostki treningowe dziennie i dwa mecze sparingowe. Pierwszy z nich już w najbliższy wtorek z II-ligową Prądniczanką Kraków. Mecz zostanie rozegrany 8 lutego (wtorek) na stadionie przy ul. św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie. Początek o godz. 18:30. Drugim rywalem bydgoszczanek podczas zgrupowania będzie pierwszoligowa UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna (12 lutego, godz. 11:00, stadion Czarni Staniątki, Staniątki 862).

Sportis KKP Bydgoszcz – Pogoń Dekpol Tczew 5:0 (1:0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 66’, 81 Karolina Majda, 10’ Anna Pietraszewska, 48’ Edyta Sobczyk, 85' Aleksandra Sudyk

---

Skład Sportis KKP: Rosińska (65’ Piątek) – Szews (65’ Glinka), Kujawa (65’ Helinska), Ruprik (65’ Sokołowska), Krysiak (65’ Andrzejewska) – Zabłotna (65’ Witczak), Paduch (65’ Piechocka), Świątek (65’ Sudyk), Sobczyk (65’ Stasiak) – Klepatska (65’ Oleksiak) – Pietraszewska (65’ Majda)

---

06 lutego 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - POGOŃ DEKPOL TCZEW

W swoim drugim zimowym meczu kontrolnym piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pokonały I-ligową Pogoń Dekpol Tczew 5:0 (1:0).