SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

 

 

Piłkarki Sportis KKP do meczu ze Śląskiem Wrocław przystępowały kilka dni po bolesnej porażce poniesionej w wyjazdowym spotkaniu z TME SMS-em Łódź. Celem bydgoszczanek było rozegranie dobrego spotkania i zdobycie pierwszych wiosennych punktów, które pozwoliłyby ekipie prowadzonej przez trenera Macieja Gościniaka oddalić się choćby na moment od strefy spadkowej. Już od pierwszego gwizdka niedzielny pojedynek był twardym spotkaniem, a obie drużyny starały się walczyć o każdą możliwą piłkę. Niestety już w 10. minucie meczu wrocławianki sprytnie przedarły się w pole karne Sportis KKP, a piłka trafiła pod nogi dobrze ustawionej Natalii Kulig, która wpakowała futbolówkę do siatki.

 

Ekipa z Bydgoszczy starała się zareagować, ale w kolejnych minutach gra była często przerywana z powodu licznych urazów zawodniczek obu ekip. Niestety w jednym z pojedynków o piłkę urazu nabawiła się Klaudia Olejniczak. Kapitan zespołu Sportis KKP zagrała jeszcze kilkanaście minut, ale w 26. minucie poprosiła na zmianę, a na placu gry zameldowała się w jej miejsce Weronika Andrzejewska. Piłkarki Sportis walczyły nadal o zmianę wyniku, jednak defensywa Śląska nie popełniała większych błędów. Najbliżej wyrównującego trafienia była w 34. minucie Aleksandra Stasiak, która po składnej akcji bydgoszczanek nie trafiła do bramki z odległości kilku metrów. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy prowadząca zawody sędzina Joanna Pazdecka podjęła dość kontrowersyjną decyzję i ukarała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką piłkarkę Sportis KKP Karolinę Majdę. Ta decyzja wywołała oburzenie ławki rezerwowych bydgoskiego zespołu, jednak decyzja sędziego jest niepodważalna i drużyna z Bydgoszczy zmuszona została do rozegrania całej drugiej połowy meczu w osłabieniu.

Po przerwie Sportis KKP starał się stwarzać jeszcze więcej dogodnych sytuacji. Cały czas brakowało jednak postawienia „kropki nad i”, czyli zdobycia wyrównującej bramki. Trener Maciej Gościniak zdecydował się na korekty w składzie. Na boisku pojawiły się między innymi Marta Paduch, Marta Kaczmarek, Patrycja Świątek, czy Gabriela Michałek. W końcówce meczu napór piłkarek z Bydgoszczy był już bardzo duży, jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy wrocławianki przeprowadziły skuteczny atak na bramkę strzeżoną przez Monikę Walaszek, po której Katarzyna Białoszewska przedarła się przez linię obrony bydgoskiego zespołu i zdobyła bramkę rozstrzygającą losy spotkania.

 

Zaczęłyśmy mecz nie najlepiej, bo już w 10. minucie straciłyśmy pierwszą bramkę. Mimo to walczyłyśmy dalej. Miałyśmy kilka dobrych sytuacji, jednak nie udało nam się wyrównać wyniku meczu. Pomimo tego, że przez 45 minut grałyśmy w dziesiątkę, to udało nam się stworzyć jeszcze kilka sytuacji. Walczyłyśmy do końca. Dziewczyny zostawiły dużo zdrowia na boisku, ale na nasze nieszczęście to nie wystarczyło, aby wyrównać. Prosimy kibiców o wsparcie i wiarę w nas w następnych meczach. Nie poddajemy się i zamierzamy walczyć do końca! - oceniła niedzielny mecz piłkarka Sportis KKP Marta Paduch

 

W przyszłą sobotę w meczu 15. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z 10. w tabeli KKPK Medykiem POLOmarket Konin.

 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – Śląsk Wrocław 0-2 (0-1)

---

Bramki dla Śląska: 10’ Natalia Kulig, 90+4’ Katarzyna Białoszewska

---

Skład Sportis KKP: Walaszek – Majda, Glinka, Stasiak, Oleksiak (77’ Kaczmarek), Piechocka (65’ Paduch), Sobierajska, Bujak, Olejniczak (26’ Andrzejewska), Bartczak (77’ Świątek), Wyrwas (77’ Michałek)

 

Rezerwowe: Rabinek – Ruprik, Świątek, Kaczmarek, Zabłotna, Paduch, Kujawa, Michałek, Andrzejewska

 

Trener: Maciej Gościniak

---

Skład Śląska: Bocian – Maskiewicz, Ostrowska, Korda, Kulig, Krzyżanowska (74’ Klimczak), Wróblewska, Sitarz (74’ Żurek), Buś, Czudecka, Białoszewska

 

Trener: Piotr Jagieła

---

Żółte kartki: Alicja Piechocka, Karolina Majda (2), Agnieszka Glinka (Sportis KKP) – Natalia Sitarz (Śląsk)

 

Czerwona kartka: 45+1’ Karolina Majda (Sportis KKP) – za drugą żółtą

---

Sędziowały: Joanna Pazdecka – główna, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel - asystentki

---

#OrlenEkstraliga

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

14 marca 2023

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - ŚLĄSK WROCŁAW

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pozostają nadal bez zwycięstwa w rundzie wiosennej Orlen Ekstraligi Kobiet. W niedzielę w meczu 14. kolejki najważniejszych rozgrywek kobiecych w Polsce bydgoszczanki przegrały przed własną publicznością 0-2 ze Śląskiem Wrocław.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!