O SPORTIS SFC

Sportis Social Football Club to klub piłkarski założony 2018 roku. Siedziba klubu znajduje się w Bydgoszczy, a zespół rozgrywa swoje  w Łochowie. Jest to innowacyjny projekt piłkarski oparty na dążeniu do promocji sportu.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Z uwagi na trwającą przerwę w rozgrywkach Ekstraligi kobiet oraz Centralnej Ligi Juniorek do lat 17 w drugi weekend października na boiskach piłkarskich zobaczymy tylko dwa zespoły należące do #SPORTisFAMILY.
Czas na spotkania 10. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi! W sobotę o godzinie 14:00 piłkarze Sportis SFC Łochowo powalczą o kolejne zwycięstwo w tym sezonie w wyjazdowym pojedynku z Notecianką Pakość.

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:     BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:    DŁUGA 16

 85-034 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Podbudowane pierwszym zwycięstwem w tym sezonie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz udadzą się do Konina, gdzie w spotkaniu 5. kolejki ekstraligi staną naprzeciwko Medyka POLOmarket.

 

ZAPOWIEDŹ MECZU KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

09 września 2021

Dokonania klubu dowodzonego przez Romana Jaszczaka (prezesa i trenera w jednej osobie) muszą robić wrażenie. Drużyna z Wielkopolski to 4-krotny Mistrz Polski, 9-krotny triumfator Pucharu Polski, a także zdobywca licznych tytułów w rozgrywkach młodzieżowych. Poprzedni sezon ekstraligi koninianki zakończyły jednak poniżej oczekiwań swoich sympatyków – na 4. lokacie. „Medyczki” w swoim dorobku zgromadziły 45 punktów i na mecie sezonu do trzeciego Górnika Łęczna straciły 3 „oczka”.

 

Chcący powrócić na podium ekstraligi Medyk POLOmarket w letnim okienku transferowym mocno przebudował swoją kadrę. Z drużyną z Podwala rozstały się Ernestina Abambila, Dominika Kopińska (obie TME UKS SMS Łódź), Daria Nowak (Śląsk Wrocław), Aleksandra Posiewka (GKS Górnik Łęczna), Nicole Zając (Czarni Sosnowiec), Olga Sirant (AP LOTOS Gdańsk), Klaudia Dymińska (AP LOTOS Gdańsk), Matylda Bujak (GKS Katowice) i Kinga Koronkiewicz (wyjazd do Szkocji). Nowymi twarzami w teamie trenera Jaszczaka są z kolei: pochodząca z Salwadoru Stephanie Marie Zuniga Herrera (Cruzeiro EC, Brazylia), Słowaczka Dominika Kolenickova (1.FC Saarbruecken, Niemcy) oraz Łotyszki Anastasija Rocane i Karlina Miksone (Gintra Universitetas, Litwa). Pozyskane latem piłkarki dołączyły do i tak już licznej grupy zawodniczek zagranicznych - aktualnie w drużynie z Konina występuje aż dziewięć piłkarek z zagranicznymi paszportami.

 

W poprzednim sezonie Sportis KKP toczył wyrównane boje z koniniankami, ale mimo tego dwukrotnie opuszczał murawę bez punktów. Oba pojedynki zakończyły się zwycięstwem Medyka POLOmarket w stosunku 2:0. Co ciekawe, w meczu rundy jesiennej bramkę na 2:0 zdobyła Alicja Piechocka, która od tego sezonu broni barw bydgoskiej drużyny. 19-letnia pomocniczka przed tygodniem zadebiutowała w ekipie trenera Adama Górala, pojawiając się na boisku w 85 minucie meczu z AP Lotos Gdańsk. Skoro już jesteśmy przy powiązaniach bydgosko-konińskich, to warto zauważyć, że Piechocka nie jest jedyną piłkarką, która ma w swoim CV występy w Medyku POLOmarket. Oprócz niej byłymi „medyczkami” są także: Weronika Helinska, Karolina Majda, Aleksandra Witczak, Aleksandra Stasiak i Karolina Łaniewska. Niektórzy kibice żartują nawet, że w Bydgoszczy utworzył się „mały Medyk”.

 

Z pewnością dobra znajomość drużyny z Konina przez jej byłe piłkarki będzie atutem Sportis KKP w sobotnim starciu. Jeżeli do tego bydgoszczanki dołożą swoje cechy charakterystyczne, czyli determinację i ogromną wolę walki, to są w stanie na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego pokusić się o niespodziankę. W przeszłości pokazały już, że potrafią walczyć z utytułowanym zespołem z Wielkopolski jak równy z równym. Czas zatem na pierwsze punkty.

 

#SPORTisMATCH

 

KKPK Medyk POLOmarket Konin – Sportis KKP Bydgoszcz

---

Data meczu: 11.09.2021 r.

Godzina meczu: 12:00

Rozgrywki: Ekstraliga (5. kolejka)

Stadion: Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie (ul. Podwale 1)
---

Przeciwnik: KKPK Medyk Konin

Rok założenia: 1985

Barwy: biało-czarne

Stadion: Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie (ul. Podwale 1)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 26 °C, pochmurno, możliwe burze i gradobicie

Długość wyjazdu Sportis KKP: 116 km
---

Wyniki 3 ostatnich meczów przeciwnika (Liga/Puchar Polski):

21.08.2021 r. Ekstraliga 2021/2022, 2 kolejka: Śląsk Wrocław – Medyk Konin 0:1

28.08.2021 r. Ekstraliga 2021/2022, 3. kolejka: Medyk Konin – Tarnovia Tarnów 6:0

28.08.2021 r. Ekstraliga 2021/2022, 4. kolejka: TME UKS SMS Łódź – Medyk Konin 1:0
---

Forma przeciwnika (Liga/Puchar Polski): W-W-W-W-P

Ciekawostka statystyczna: W tym sezonie Medyk POLOMarket zdobył 11 bramek. Autorką pięciu z nich była ikona klubu z Konina – 42-letnia Anna Gawrońska

---

Ostatni bezpośredni pojedynek: 13.03.2021 r. Ekstraliga 2020/2021, 13. kolejka Medyk POLOmarket Konin – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

 

05 października 2022
Z uwagi na trwającą przerwę w rozgrywkach Ekstraligi kobiet oraz
05 października 2022
Czas na spotkania 10. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi! W sobotę
03 października 2022
Ostre strzelanie w Łochowie! W rozegranym w sobotę spotkaniu 9.
05 października 2022
Z uwagi na trwającą przerwę w rozgrywkach Ekstraligi kobiet oraz Centralnej Ligi Juniorek do lat 17 w drugi weekend października na boiskach piłkarskich zobaczymy tylko dwa zespoły należące do #SPORTisFAMILY.
05 października 2022
Czas na spotkania 10. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi! W sobotę o godzinie 14:00 piłkarze Sportis SFC Łochowo powalczą o kolejne zwycięstwo w tym sezonie w wyjazdowym pojedynku z Notecianką Pakość.
03 października 2022
Ostre strzelanie w Łochowie! W rozegranym w sobotę spotkaniu 9. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo pokonali przed własną publicznością 6-3 Pol-Osteg Pomorzanina Serock. Aż cztery bramki dla