SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Przed kibicami w regionie pierwsza wiosenna kolejka kujawsko-pomorskiej IV Ligi. Komplet spotkań tej serii gier zaplanowano na sobotę. Hitowo zapowiada się pojedynek lidera tabeli – Unii Solec Kujawski z trzecią w zestawieniu Pogonią Mogilno. Nie ulega wątpliwości, że dla ekipy z południa województwa weekendowe spotkanie w Solcu jest znakomitą szansą na włączenie się do walki o awans. Ciekawie powinno być także we Włocławku, gdzie druga w tabeli Włocłavia sprawdzi dyspozycję Lecha Rypin. Ponadto większą uwagę kibiców powinien przykuć również mecz 5. w tabeli Sparty Brodnica z notowaną o jedną pozycję wyżej Wdą Świecie. Zwycięzca tej rywalizacji będzie mógł jeszcze realnie powalczyć o promocję do III Ligi.

 

Za drużyną Startu Eco-Pol Pruszcz całkiem udana runda jesienna w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV Ligi. Najbliżsi rywale Sportis notowani są na półmetku sezonu na 9. miejscu w zestawieniu ze stratą trzech punktów do zespołu z Łochowa. W pierwszej części sezonu Start Eco-Pol pokazał się z dobrej strony i w wielu spotkaniach osiągał pozytywne wyniki, zdobywając jednocześnie dużą liczbę bramek. Warto również dodać, że w jesiennych meczach pruszczańskiego zespołu ogólnie padała bardzo duża liczba goli. Kibice oglądający poczynania biało-zielono-czarnych mogli obejrzeć łącznie aż 75 trafień, co oznacza, że mecze tego zespoły obfitowały w największą ilość bramek w lidze (ex-aquo z meczami z udziałem Wdy Świecie). Nie ulega wątpliwości, że zespół Startu już w pierwszej kolejce rundy wiosennej będzie próbował pokazać pełnie swoich możliwości i zniwelować trzypunktową stratę do Sportis. Zespół z Pruszcza, podobnie jak łochowianie, pożegnał się w ubiegłą sobotę z rozgrywkami pucharowymi, ulegając u siebie Lechowi Rypin aż 1-5. Nie ulega więc wątpliwości, że w ten weekend piłkarze Startu wyjdą na murawę podwójnie zmotywowani.

 

Za piłkarzami Sportis SFC Łochowo nieudane rozpoczęcie rundy wiosennej. Podopieczni trenera Roberta Wójcika nie sprostali w meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski Chemikowi Moderatorowi Bydgoszcz i ostatecznie przegrali mecz 1-2, żegnając się jednocześnie z marzeniami o sukcesie w regionalnym „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Teraz przed ekipą z Łochowa pierwszy w tym roku mecz ligowy. Sytuacja w tabeli jasno pokazuje, że Sportis nie ma większych szans na włączenie się do walki o awans do III Ligi. Z drugiej strony łochowianie mogą spokojnie spoglądać w tył tabeli, ponieważ są zespołem, który nie powinien mieć problemów z utrzymaniem się na piątym poziomie rozgrywkowym. Dla kadry ta runda będzie z pewnością testem, który powinien sprawdzić, czy poszczególni zawodnicy są w stanie zachować odpowiednią motywację, nawet w momencie, kiedy najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie na koniec rywalizacji w środkowej części tabeli. W sobotę na boisku w Świeciu z pewnością zamelduje się również kilku nowych piłkarzy, którzy zadebiutowali w zespole z Łochowa w ostatnim meczu z Chemikiem Moderatorem.

 

Jak do tej pory oba zespoły mierzyły się czterokrotnie w meczach o stawkę i wszystkie z tych spotkań kończyły się zwycięstwem ekipy z Łochowa. W sezonie 2018/19 Sportis pokonał Start dwukrotnie w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Na wyjeździe łochowianie zwyciężyli 4-1, a na własnym boisku pokonali tego rywala 3-1. Kolejne pojedynki rozegrano już w ramach rozgrywek IV Ligi. W sezonie 2020/21 Sportis wygrał u siebie ze Startem Eco-Pol-em 3-1, natomiast w pierwszej kolejce obecnej kampanii zespół z Łochowa wygrał na własnym boisku 2-0.

 

#SPORTisMATCH

 

Start Eco-Pol Pruszcz – Sportis SFC Łochowo

---

Data meczu: 12.03.2022 (sobota)

Godzina meczu: 10:00

Rozgrywki: IV Liga 2021/22, 18. kolejka

Stadion: Boisko KS Wda w Świeciu (ul. Sienkiewicza 18)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 3°C, słonecznie

Długość wyjazdu Sportis: 62 km

Relacja: Tekstowa na żywo na FB/Sportis Social Football Club

---

Przeciwnik: Start Eco-Pol Pruszcz

Rok założenia: 1957

Barwy: biało-zielono-czarne

Stadion: Stadion Startu w Pruszczu (ul. Sportowa 8)

Sytuacja w tabeli: 9. miejsce (26 punktów)

---

Wyniki 3 ostatnich meczów przeciwnika (Liga/Puchar Polski):

 

14.11.2021 IV Liga 2021/22, 16. kolejka: Orlęta Aleksandrów Kujawski 0-1 Start Eco-Pol Pruszcz

20.11.2021 IV Liga 2021/22, 17. kolejka: Lider Włocławek 2-2 Start Eco-Pol Pruszcz

05.03.2022 OPP K-PZPN 2021/22, 1/8 finału: Start Eco-Pol Pruszcz 1-5 Lech Rypin

---

Forma przeciwnika (Liga/Puchar Polski): W-W-W-R-P

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Startu Eco-Pol-u Pruszcz zdobyli w tym sezonie o jedną bramkę więcej niż stracili (stosunek bramkowy: 38-37)

---

Ostatni bezpośredni pojedynek (Liga/Puchar Polski):

07.08.2021 IV Liga 2021/22, 1. kolejka: Sportis SFC Łochowo 2-0 Start Eco-Pol Pruszcz

H2H (Liga/Puchar Polski):

Mecze: 4

Zwycięstwa Sportis: 4

Remisy: 0

Zwycięstwa Przeciwnika: 0

Bramki: 12-3 dla Sportis

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

10 marca 2022

ZAPOWIEDŹ MECZU START ECO-POL PRUSZCZ - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Po nieudanym spotkaniu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN przed piłkarzami Sportis SFC Łochowo pierwsza wiosenna kolejka w rozgrywkach ligowych. Już w sobotę o godzinie 10:00 podopieczni trenera Roberta Wójcika w meczu 18. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi zagrają na bocznym boisku Wdy Świecie ze Startem Eco-Pol-em Pruszcz.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!