SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP
Choć w początkowej fazie spotkania aktywniejsze w ofensywie były zawodniczki AP Lotos to bydgoszczanki w 17 minucie otworzyły wynik pojedynku. W dogodnej sytuacji po długim podaniu Reut Revahy znalazła się Edyta Sobczyk i pewnym uderzeniem pokonała Magdalenę Kołacz. Okazje do podwyższenia prowadzenia miały Aleksandra Sudyk w 30 minucie z rzutu wolnego i Zofia Giętkowska w 36 minucie, lecz w obu przypadkach górą była golkiperka drużyny z Gdańska. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy w roli głównej wystąpiła napastniczka AP Lotos Priscilla Hagan, która po podaniu Kornelii Okoniewskiej wyprzedziła Karolinę Łaniewską  i ze stoickim spokojem umieściła futbolówkę w bramce strzeżonej przez Katarzynę Siejkę.

W 53 minucie ponownie błysnęła niezwykle groźna w ataku gdańszczanek Hagan. Obsłużona podaniem przez Angelikę Kołodziejek reprezentantka Ghany zwodem „na zamach” minęła Weronikę Helinską i precyzyjnym strzałem zmusiła do kapitulacji Siejkę. Bydgoszczanki z dużą determinacją dążyły do wyrównania, jednak ich siła rażenia była zbyt mała na solidną defensywę ekipy trenera Tomasza Borkowskiego.

Trenerski dwugłos

Adam Góral (trener Sportis KKP Bydgoszcz): „Podobnie jak ostatnie mecze z AP Lotos, także i ten był na styku. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie i wyrównane spotkanie, gdzie o końcowym wyniku może rozstrzygnąć jedna bramka. Moim zdaniem mecz układał się na remis, lecz niestety podaliśmy dzisiaj rękę przeciwnikowi, popełniając kardynalne błędy przy straconych bramkach. To, że zagraliśmy bez kilku kontuzjowanych zawodniczek nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Jesteśmy zespołem na tyle doświadczonym w rozgrywkach ekstraligi, że powinniśmy ten mecz co najmniej zremisować. Popełniliśmy jednak błędy, które absolutnie nie powinny się nam przydarzyć i trzy punkty jadą do Gdańska, czego gratuluję trenerowi Borkowskiemu i życzę Lotosowi powodzenia w kolejnych meczach."

Tomasz Borkowski (trener AP Lotos Gdańsk): „Po naszych ostatnich meczach ze Sportisem KKP, które przegraliśmy, można było powiedzieć, że bydgoszczanki mają patent na nasz zespół. Dzisiaj udało się przerwać tę serię i wywalczyć bezcenne dla nas trzy punkty. Był to dla nas bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w ekstralidze, pełny emocji i walki. Cieszę się, że dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wyszły z trudnej sytuacji, gdy przegrywaliśmy 0:1. Mojemu zespołowi należą się pochwały za charakter i grę do końca. Fakt, że wywozimy z trudnego bydgoskiego terenu komplet punktów jest bardzo obiecujący, ale jeszcze dużo pracy przed nami, aby zrealizować cel, jaki sobie postawiliśmy przed rundą wiosenną.”

12. kolejka ekstraligi

Sportis KKP Bydgoszcz – AP Lotos Gdańsk 1:2 (1:1)

Edyta Sobczyk 17’ – Priscilla Hagan 40’, 53’

Sportis KKP: Siejka – Andrzejewska, Łaniewska, Helinska, Sokołowska – Revaha (65’ Stępień), Sudyk, Gugała, Giętkowska – Garbowska (56’ Barjaktarović), Sobczyk.

Rezerwowe (nie zagrały): Rosińska, Węglarz, Zabłotna, Paduch, Szamocka.

AP Lotos: Kołacz – Bida, Bużan, Lukach, Szewczuk – Słowińska, Zimecka (53’ Wierzbicka), Kołodziejek, Rompa (90’ Stasiulewicz) – Okoniewska (90’ Salwa), Hagan (78’ Włodarczyk).

Rezerwowe (nie zagrały): Krajewska, Khuda, Plotzka

Żółte kartki: Łaniewska – Kołodziejek

Sędziowały: Ewelina Fiodorczuk-Sipko (Podlaski ZPN) – główna, Monika Czudzinowicz, Agnieszka Żmudzka (asystentki), Magdalena Ostrowska (sędzia techniczna).

PORAŻKA NA INAUGURACJĘ RUNDY WIOSENNEJ

Piłkarkom Sportis KKP Bydgoszcz nie udało się odnieść pierwszego ligowego zwycięstwa na własnym boisku w tym sezonie. W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną ekstraligi podopieczne trenera Adama Górala przegrały z AP Lotos Gdańsk 1:2 (1:1).