19 sierpnia 2024
Z przyjemnością informujemy, że Partnerem Szkoleniowym Sportis Social Football Club została marka Socca.pro! Dzięki współpracy pomiędzy obiema stronami, w ramach treningów klubowych zawodnicy seniorskiego zespołu Sportis SFC Łochowo oraz młodzi
Z przyjemnością informujemy, że Partnerem Szkoleniowym Sportis Social Football Club

Pojedynek we Włocławku rozpoczął się od zmarnowanej okazji przez Tomasza Niemyta, który uderzył nad bramką przeciwnika. Już chwilę później łochowianie ponowili atak i spróbowali wgrania piłki z bocznej strefy boiska. Na posterunku był jednak golkiper gospodarzy. Z mijającym czasem rywale zaczęli również kreować akcje, a gra przeniosła się w środkowe rejony boiska. W 20. minucie Lider spróbował uderzenia z daleka, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Sześćdziesiąt sekund później na próbę zaskoczenia Kacpra Szymańskiego zdecydował się Steffen Andersen, ale i tym razem piłka nie zatrzepotała w siatce.

W 31. minucie łochowianie zmarnowali kolejne dobre okazje na gola. Najpierw bardzo groźnie uderzał Damian Stasikowski, a chwilę później piłkę w bramce Lidera umieścił Michał Kalitta, jednak arbitrzy dopatrzyli się spalonego. Sportis próbował nakręcać kolejne ataki, ale cały czas brakowało wykończenia. Łochowianie kilkukrotnie wrzucali piłkę w pole karne Szymańskiego, ale defensywa Lidera była bezbłędna. W 43. minucie jeszcze raz na strzał na bramkę gospodarzy zdecydował się Damian Stasikowski. Piłka poleciała jednak obok słupka. Ostatecznie mimo dużych chęci podopiecznych trenera Roberta Wójcika w pierwszej połowie łochowianom nie udało się wyjść na prowadzenie.

Druga odsłona rozpoczęła się od walki obu drużyn w środkowej części boiska. Ani Lider, ani Sportis nie potrafili jednak na tyle uporządkować swojej gry, aby przeprowadzić skuteczny atak na bramkę rywala. W 63. minucie próbę podjął Maciej Słupecki, ale i tym razem piłka nie wpadła do siatki. W 73. minucie niespodziewanie groźnie zrobiło się po drugiej stronie boiska. Lider wyprowadził efektowną akcję, a futbolówka zatrzepotała w siatce Pawelskiego. Na szczęście dla Sportis drugi raz w tym meczu gol nie został uznany ze względu na spalonego.

Na kwadrans przed końcem ekipa z Łochowa zmarnowała najlepszą sytuację w tym meczu. Znakomicie do główki złożył się Mateusz Zbiranek, ale znów zabrakło dokładności. Ostatnie dziesięć minut to już gra niemalże wyłącznie na połowie Lidera. W 80. minucie głową do bramki nie trafił Marcin Krzywicki. Kilka chwil później dobrze w „szesnastkę” Szymańskiego dośrodkował Piotr Waniak. Obrona Lidera zablokowała najpierw Marcina Krzywickiego, jednak piłka trafiła jeszcze pod nogi Huberta Nowaka, który przestrzelił. Nie minęła minuta, a przed szansą stanął Waniak. Niestety po raz kolejny zabrakło dokładności. Ostatnie fragmenty meczu i czas doliczony to już ofiarna wręcz obrona remisu przez włocławian. Po ostatnim gwizdku arbitra na tablicy wyników widniał jednak bezbramkowy remis i oba zespoły mogły zejść do szatni z jednym punktem.

W 3. kolejce piłkarze Sportis zagrają w przyszły weekend u siebie z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Lider Włocławek - Sportis SFC Łochowo 0-0

---

Skład Sportis: Pawelski – Wojciechowski, Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski – Andersen, Zbiranek, Stasikowski (87' Szymański), Słupecki (82' Waniak), Niemyt (70' Krzywicki) – Kalitta (46' Nowak)

Rezerwowi: Kowalczyk – Szymański, Nowak, Waniak, Krzywicki, Droż, Witczak

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Lidera: Szymański – Łojewski, Wiliński, Figura, Gawroński (87' Lewandowski), Frąckowiak, Szablewski, Świątkowski (70' Brzeziński), Majewski, Mikołajczak, Bazela

Rezerwowi: Grzywiński – Orliński, Tulimowski, Lewandowski, Brzeziński, Żuchowski

Trener: Tomasz Szablewski

---

Żółte Kartki: 36' Frąckowiak, 59' Łojewski (Lider)

---

14 sierpnia 2021

RELACJA Z MECZU LIDER WŁOCŁAWEK - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu 2. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo zremisowali na wyjeździe z Liderem Włocławek 0-0. Łochowianie nadal nie stracili bramki w obecnym sezonie.