SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Od początku powiedziałaś sobie: „Tak będę piłkarką”, czy jakieś wydarzenie miało szczególny wpływ na to, że zaczęłaś grać w piłkę?

 
Aleksandra Sudyk, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Już od najmłodszych lat biegałam z piłką po podwórku. Co na to wpłynęło? Może fakt, że mam dwóch starszych braci, więc spędzałam czas z samymi chłopakami. Zakochałam się w tym sporcie od samego początku i tak już zostało do dzisiaj!


Jak wyglądały początki Twojej kariery i czy to prawda, że trzeba podejmować bardzo dużo wyrzeczeń, aby efektywnie dzielić czas na naukę i sport?


Pochodzę z małej miejscowości – Człuchów, gdzie była jedynie drużyna chłopięca. Na początku łączyłam treningi lekkoatletyczne z treningami piłkarskimi, jednak z czasem przez natłok obowiązków, pozostałam tylko przy piłce. Moim pierwszym kobiecym klubem był KKPK Medyk Konin, gdzie trafiłam w 2013 r. Myślę, że nam zawodniczkom zdecydowanie trudniej jest pogodzić tak wiele obowiązków naraz. Jednak mimo wszystko niesie to za sobą bardzo wiele korzyści, między innymi bardzo dobra organizacja i zarządzanie swoim czasem.

 

Ciężka praca doprowadziła Cię aż do reprezentacji młodzieżowej. Gra w kadrze narodowej to duma, odpowiedzialność, czy jeszcze inaczej byś to opisała?


Gra z „orzełkiem na piersi” to zaszczyt i marzenie każdego sportowca. Indywidualnie to duża nagroda za moją ciężką pracę, jaką wkładam w ten sport każdego dnia.

 

Jak wspominasz te występy i czy trudno przed spotkaniem reprezentacji zachować spokój i koncentrację, mając w głowie ciężar gatunkowy takiego meczu?

Pierwsze powołanie dostałam chwile przed osiemnastymi urodzinami, wiec był to podwójny prezent. Pojechałam łącznie na trzy zgrupowania oraz między innymi na turniej „Kuban Spring” w Sochi w 2015 r. Przed pierwszymi meczami pojawił się stres, ale z czasem szybko minął. Liczyło się tylko to, aby zagrać jak najlepiej.

Zagrałaś w tym sezonie w Sportis w większości spotkań. Motywuję to Ciebie do dalszej ciężkiej pracy w wakacje?

Ominęły mnie jedynie trzy spotkania w całym sezonie, a w pozostałych wyszłam w podstawowym składzie. Nie spoczywam na laurach, bo wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną. Jestem typem osoby, która bardzo rzetelnie i z pełnym profesjonalizmem podchodzi do tego co robi, bo jeśli coś robić to tylko na sto procent.

Tym razem nie musieliście martwić się o pozostanie w lidze do końca, bo były dwie drużyny, które szybko straciły szanse na utrzymanie. Myślisz, że w nowym będzie równie łatwo, czy wręcz przeciwnie?

Po rundzie jesiennej myślę, że każdy miał zdecydowanie wyższe oczekiwania. Duża liczba problemów na wiosnę spowodowała, że nasza dyspozycja zawiodła oczekiwania wielu osób i przede wszystkim nas samych. Sporo młodych dziewczyn dostało swoją szansę i uważam, że w stu procentach ją wykorzystały. Wydaje mi się, że nigdy nie jest łatwo - w końcu nic samo nie przyjdzie. Na wszystko trzeba ciężko zapracować. Gramy po to, aby osiągać jak najwyższe cele, a  ponieważ aspiracje były o wiele wyższe, to celem obowiązkowym jest walka o utrzymanie.

 

W Sportis KKP widać już pierwsze ruchy transferowe i okazuje się, że zespół będzie zbudowany nieco inaczej. Z nowymi piłkarkami i nową energią łatwiej będzie zaatakować czołówkę?

Kobieca piłka w Polsce stałe się rozwija. Pewnie, że można zakładać sobie wielkie plany, jednak liga zweryfikuje, który zespół będzie w najlepszej dyspozycji. Myślę, że ten środek to takie bezpieczne miejsce, o które można powalczyć za rok.

Lubisz również grę w beach soccera. W wakacje będzie można „spotkać Cię na piasku”?

Oprócz grania na trawie, w zimę można zobaczyć mnie na hali w trakcie Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu, natomiast w lecie często gram na piasku. W tym roku będzie to Puchar Polski w czerwcu, a także Mistrzostwa Europy w Nazare w Portugalii, które odbędą się w lipcu.

W swojej karierze miałaś okazję rywalizować właśnie na trawie, w hali i na piasku. Czym różnią się mecze na tych nawierzchniach i gdzie jest najtrudniej?

Każda dyscyplina ma swoje wady i zalety. Osobiście uwielbiam grę w każdej postaci. Bez znaczenia czy to trawa, piasek czy parkiet. Zawsze daje z siebie wszystko i czerpie radość z gry.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

15 czerwca 2021

SPORTisINTERVIEW – ALEKSANDRA SUDYK

Aleksandra Sudyk w zakończonym sezonie była podstawową piłkarką Sportis KKP Bydgoszcz.  W kolejnej rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW zawodniczka opowiedziała nam o wyrzeczeniach związanych z karierą sportową, grze w młodzieżowej reprezentacji Polski oraz występach w drużynach beach soccera.

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!