O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym Sportis Social Football Club. Od 1 lipca sprzęt niemieckiej firmy będzie używany przez wszystkie zespoły naszego klubu oraz dzieci, trenujące
Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona zawodniczka nie rozstaje się z drużyną i od sezonu 2022/23 będzie pełniła funkcję asystentki trenera Adama Górala, a także będzie

TELEFON:   +48 52 506 56 90

EMAIL:      BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:     GRODZKA 19 (II PIĘTRO)

  85-109 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Aleksandra Sudyk w zakończonym sezonie była podstawową piłkarką Sportis KKP Bydgoszcz.  W kolejnej rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW zawodniczka opowiedziała nam o wyrzeczeniach związanych z karierą sportową, grze w młodzieżowej reprezentacji Polski oraz występach w drużynach beach soccera.

SPORTisINTERVIEW – ALEKSANDRA SUDYK

15 czerwca 2021

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Od początku powiedziałaś sobie: „Tak będę piłkarką”, czy jakieś wydarzenie miało szczególny wpływ na to, że zaczęłaś grać w piłkę?

 
Aleksandra Sudyk, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Już od najmłodszych lat biegałam z piłką po podwórku. Co na to wpłynęło? Może fakt, że mam dwóch starszych braci, więc spędzałam czas z samymi chłopakami. Zakochałam się w tym sporcie od samego początku i tak już zostało do dzisiaj!


Jak wyglądały początki Twojej kariery i czy to prawda, że trzeba podejmować bardzo dużo wyrzeczeń, aby efektywnie dzielić czas na naukę i sport?


Pochodzę z małej miejscowości – Człuchów, gdzie była jedynie drużyna chłopięca. Na początku łączyłam treningi lekkoatletyczne z treningami piłkarskimi, jednak z czasem przez natłok obowiązków, pozostałam tylko przy piłce. Moim pierwszym kobiecym klubem był KKPK Medyk Konin, gdzie trafiłam w 2013 r. Myślę, że nam zawodniczkom zdecydowanie trudniej jest pogodzić tak wiele obowiązków naraz. Jednak mimo wszystko niesie to za sobą bardzo wiele korzyści, między innymi bardzo dobra organizacja i zarządzanie swoim czasem.

 

Ciężka praca doprowadziła Cię aż do reprezentacji młodzieżowej. Gra w kadrze narodowej to duma, odpowiedzialność, czy jeszcze inaczej byś to opisała?


Gra z „orzełkiem na piersi” to zaszczyt i marzenie każdego sportowca. Indywidualnie to duża nagroda za moją ciężką pracę, jaką wkładam w ten sport każdego dnia.

 

Jak wspominasz te występy i czy trudno przed spotkaniem reprezentacji zachować spokój i koncentrację, mając w głowie ciężar gatunkowy takiego meczu?

Pierwsze powołanie dostałam chwile przed osiemnastymi urodzinami, wiec był to podwójny prezent. Pojechałam łącznie na trzy zgrupowania oraz między innymi na turniej „Kuban Spring” w Sochi w 2015 r. Przed pierwszymi meczami pojawił się stres, ale z czasem szybko minął. Liczyło się tylko to, aby zagrać jak najlepiej.

Zagrałaś w tym sezonie w Sportis w większości spotkań. Motywuję to Ciebie do dalszej ciężkiej pracy w wakacje?

Ominęły mnie jedynie trzy spotkania w całym sezonie, a w pozostałych wyszłam w podstawowym składzie. Nie spoczywam na laurach, bo wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną. Jestem typem osoby, która bardzo rzetelnie i z pełnym profesjonalizmem podchodzi do tego co robi, bo jeśli coś robić to tylko na sto procent.

Tym razem nie musieliście martwić się o pozostanie w lidze do końca, bo były dwie drużyny, które szybko straciły szanse na utrzymanie. Myślisz, że w nowym będzie równie łatwo, czy wręcz przeciwnie?

Po rundzie jesiennej myślę, że każdy miał zdecydowanie wyższe oczekiwania. Duża liczba problemów na wiosnę spowodowała, że nasza dyspozycja zawiodła oczekiwania wielu osób i przede wszystkim nas samych. Sporo młodych dziewczyn dostało swoją szansę i uważam, że w stu procentach ją wykorzystały. Wydaje mi się, że nigdy nie jest łatwo - w końcu nic samo nie przyjdzie. Na wszystko trzeba ciężko zapracować. Gramy po to, aby osiągać jak najwyższe cele, a  ponieważ aspiracje były o wiele wyższe, to celem obowiązkowym jest walka o utrzymanie.

 

W Sportis KKP widać już pierwsze ruchy transferowe i okazuje się, że zespół będzie zbudowany nieco inaczej. Z nowymi piłkarkami i nową energią łatwiej będzie zaatakować czołówkę?

Kobieca piłka w Polsce stałe się rozwija. Pewnie, że można zakładać sobie wielkie plany, jednak liga zweryfikuje, który zespół będzie w najlepszej dyspozycji. Myślę, że ten środek to takie bezpieczne miejsce, o które można powalczyć za rok.

Lubisz również grę w beach soccera. W wakacje będzie można „spotkać Cię na piasku”?

Oprócz grania na trawie, w zimę można zobaczyć mnie na hali w trakcie Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu, natomiast w lecie często gram na piasku. W tym roku będzie to Puchar Polski w czerwcu, a także Mistrzostwa Europy w Nazare w Portugalii, które odbędą się w lipcu.

W swojej karierze miałaś okazję rywalizować właśnie na trawie, w hali i na piasku. Czym różnią się mecze na tych nawierzchniach i gdzie jest najtrudniej?

Każda dyscyplina ma swoje wady i zalety. Osobiście uwielbiam grę w każdej postaci. Bez znaczenia czy to trawa, piasek czy parkiet. Zawsze daje z siebie wszystko i czerpie radość z gry.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

01 lipca 2022
Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym
29 czerwca 2022
Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona
29 czerwca 2022
Adam Góral pozostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu Sportis KKP
01 lipca 2022
Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym Sportis Social Football Club. Od 1 lipca sprzęt niemieckiej firmy będzie używany przez wszystkie zespoły naszego klubu oraz dzieci, trenujące
29 czerwca 2022
Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona zawodniczka nie rozstaje się z drużyną i od sezonu 2022/23 będzie pełniła funkcję asystentki trenera Adama Górala, a także będzie
29 czerwca 2022
Adam Góral pozostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu Sportis KKP Bydgoszcz. Klub przedłużył umowę z 41-letnim szkoleniowcem o kolejne dwa sezony.

SPONSORZY KLUBU