SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Jak oceniasz pół roku spędzone w Bydgoszczy. Jest to udany czas w Twojej karierze?

 
Ana Barjaktarović, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Częścią SPORTisFAMILY stałam się w połowie sezonu. Zmiana klubu wiąże się z koniecznością przystosowania się do nowego otoczenia, ale myślę, że zaadaptowałam się bardzo dobrze. Szczerze uważam, iż moje przybycie tutaj jest dużym krokiem w karierze.


Jak opisałabyś atmosferę i ludzi w Polsce?


Oczywiście przyjazd sprawił, że poznałam nowych ludzi i nową kulturę. Jestem zachwycona tym, jak wszyscy mnie zaakceptowali - począwszy od koleżanek z drużyny, poprzez zarząd klubu, aż po ludzi, których spotkałam również poza boiskiem. Czuję się, jakbym mieszkała w Bydgoszczy od dłuższego czasu. Ludzie są bardzo uprzejmi i każdy stara się, abym czuła się dobrze oraz była akceptowana.

 

Dlaczego wybrałaś Sportis KKP Bydgoszcz? Co Ci się spodobało w tym projekcie?


Wybór Sportis KKP nie był trudną decyzją. Klub stawia na młodych zawodników, co mi odpowiada, jeśli weźmiemy pod uwagę mój wiek i wizję piłki nożnej. Myślę, że w następnym okresie ciągła ciężka praca przyniesie nam jeszcze lepsze wyniki.

 

Za czym najbardziej tęsknisz, będąc tysiące kilometrów od Belgradu?


Bardzo dobrze przystosowałam się do życia w Bydgoszczy, ale oczywiście tęsknię za rodziną i przyjaciółmi w Serbii. Zaakceptowałam jednak życie profesjonalnego sportowca, które wymaga spędzania z nimi mniejszej ilości czasu.

 

Czy widzisz duże różnice pomiędzy grą w lidze polskiej i serbskiej?


Piłka nożna kobiet w Serbii jest w cieniu piłki nożnej mężczyzn. W porównaniu z innymi krajami kobiecy futbol nie jest zbyt rozwinięty. W piłkę nożną gra tylko kilka tysięcy dziewcząt. Mimo to, jeśli chodzi o jakość, Serbia ma bardzo dobrą ligę. Polska liga jest lepsza jakościowo od serbskiej, ale ma zupełnie inny styl. Tutaj kładzie się nacisk na fizyczność, poświęcenie i bojowość na boisku, podczas gdy w Serbii skupia się na technice oraz technicznych elementach gry.

 

Czy uważasz, że mogłyście powalczyć o coś więcej niż 10. miejsce w tabeli i czy wpływ na wyniki miały kontuzje najlepszych dziewczyn w drużynie?

 

No cóż, w pierwszej części sezonu Sportis KKP miał lepsze wyniki niż w drugiej. Dużo kontuzjowanych zawodniczek musiało przejść operacje... Tuż przed rundą wiosenną, w okresie przygotowawczym, wygrywaliśmy każdy mecz towarzyski. W miarę upływu sezonu kluczowe zawodniczki łapały kontuzje, a jakość gry zaczęła spadać, podobnie jak nasze miejsce w tabeli. Wiele z kontuzjowanych koleżanek już wkrótce będzie gotowych do gry. W następnym sezonie wierzymy, że odniesiemy więcej sukcesów i zajmiemy wyższe miejsce w tabeli.

 

Przychodzicie również na mecze piłkarzy. Nawet gdy było bardzo zimno, kibicowałyście Sportis SFC Łochowo. Widać, że mogą liczyć na Wasze wsparcie.

 

Postrzegamy zawodników męskiej drużyny piłkarskiej jako ważną część wielkiej rodziny Sportis. Kiedy tylko obowiązki pozwalają nam na wyjazd, oba zespoły wzajemnie się wspierają.

 

Część piłkarek zbyt szybko rezygnuje z gry, poświęcając czas innym zajęciom. W jaki sposób przekonałabyś je do sportu, tak aby mogły one uwierzyć, że są w stanie coś osiągnąć?

 

Wiele dziewczyn poddaje się, zanim jeszcze zaczną na dobre grać w piłkę nożną, ze względu na brak wsparcia rodziny i otoczenia. Ja miałam szczęście, że moja rodzina zawsze bardzo mnie wspierała, co motywowało i zawsze popychało do przodu, aż do profesjonalnej kariery. Chciałabym okazać wsparcie każdej dziewczynie, która pragnie zostać profesjonalnym sportowcem, szczególnie w piłce nożnej. Mogę im powiedzieć, żeby nie rezygnowały ze swoich marzeń oraz nie pozwoliły, aby jakiekolwiek przeszkody powstrzymały je przed osiągnięciem zawodowego sukcesu. Sukces nie jest gwarantowany dla nikogo, więc wszyscy musimy ciężko pracować na swoje szczęście, być cierpliwi i wytrwali.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

01 czerwca 2021

SPORTisINTERVIEW – ANA BARJAKTAROVIĆ

Ana Barjaktarović trafiła do drużyny Sportis w przerwie zimowej. Jak sama przyznaje, w ciągu kilku miesięcy spędzonych w Bydgoszczy, poznała wielu wyjątkowych ludzi. W kolejnej rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW napastniczka Sportis KKP opowiedziała nam między innymi o atmosferze związanej z grą w naszym mieście, różnicach w piłce serbskiej i polskiej oraz przedstawiła rady dla piłkarek, które dopiero rozpoczynają profesjonalną karierę.

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!