O SPORTIS SFC

Sportis Social Football Club to klub piłkarski założony 2018 roku. Siedziba klubu znajduje się w Bydgoszczy, a zespół rozgrywa swoje  w Łochowie. Jest to innowacyjny projekt piłkarski oparty na dążeniu do promocji sportu.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz zdobył Okręgowy Puchar Polski K-PZPN kobiet! Środa 28 września 2022 roku to dzień, który przejdzie do historii Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarki drugiej drużyny Sportis KKP, a
Środa 28 września 2022 roku to dzień, który przejdzie do historii Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarki drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz pokonały na stadionie w Łochowie

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:     BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:    DŁUGA 16

 85-034 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

W fatalnych nastrojach wróciły piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz z meczu 5. kolejki Ekstraligi z AZS UJ Kraków. Zespół z miasta nad Brdą po bardzo słabej grze uległ gospodyniom 0:2 (0:1).

 

SPRAWOZDANIE Z MECZU AZS UJ KRAKÓW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

17 września 2022

Do spotkania w Grodzie Kraka podopieczne Adama Górala przystąpiły osłabione brakiem Weroniki Helinskiej (choroba), Kingi Wyrwas (udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski), Martyny Bartczak, Oleny Klepatskiej i Klaudii Zielińskiej (kontuzje).

 

Bydgoszczanki przyzwyczaiły nas ostatnio do dobrej gry w początkowej fazie meczu i oddania inicjatywy rywalkom wraz z upływem minut. Nie inaczej było i tym razem. W 7 minucie bramkarkę AZS UJ Kraków Karolinę Klabis sprawdziła strzałem z dystansu Klaudia Olejniczak, a w 11 minucie w świetnej sytuacji wprost w golkiperkę uderzyła Aleksandra Witczak. Pierwszy poważny sygnał ostrzegawczy drużyna trenera Krzysztofa Kroka wysłała w 13 minucie, kiedy to strzał sprzed pola karnego Katarzyny Daleszczyk ponad poprzeczkę odbiła Natalia Piątek. Bardzo dobrą okazję dla miejscowych przyniosła także 26 minuta, kiedy to z bliskiej odległości wyraźnie przestrzeliła Aleksandra Nieciąg. 4 minuty później bliskie szczęścia były bydgoszczanki, ale uderzenie występującej w sobotę w linii ataku Patrycji Świątek trafiło tylko w boczną siatkę.

 

Zaledwie kilkadziesiąt sekund później AZS UJ objął prowadzenie. Po podaniu z prawej flanki piłka trafiła do Katarzyny Daleszczyk, która pewnym uderzeniem zmusiła do kapitulacji Natalię Piątek. Popularna „Kani” zaledwie minutę później mogła ponownie wpisać się na listę strzelczyń, ale uderzyła głową nieznacznie ponad bramką. Ostatni kwadrans przyniósł zdecydowaną dominację ekipy z Małopolski, ale na szczęście dla bydgoszczanek nie przyniosła ona efektu w postaci kolejnych trafień.

 

Początek drugiej połowy to ponownie okres niezłej gry Sportis KKP, lecz bez klarownych sytuacji bramkowych. Scenariusz powtórzył się jednak i z czasem ponownie do głosu zaczęły dochodzić krakowianki. Efektem był gol na 2:0 z 60 minuty pojedynku. Tuż sprzed linii końcowej dośrodkowała Aleksandra Pleban, a usiłująca wybić piłkę Matylda Bujak pechowo skierowała futbolówkę do własnej bramki. Poza próbą Alesandry Stasiak z 90 minuty (głową ponad bramką) przyjezdne po stracie gola właściwie nie zagroziły bramce rywalek. Zespół z Krakowa zwyciężył w pełni zasłużenie i po 5. seriach spotkań ma w swoim dorobku już 12 „oczek”. Sportis KKP z kolei legitymuje się zaledwie 3-punktowym dorobkiem.

 

#SPORTisMATCH

 

AZS UJ Kraków – Sportis KKP Bydgoszcz 2-0 (1-0)

---

Bramki dla AZS UJ: 31’ Katarzyna Daleszczyk, 60’ (s) Matylda Bujak

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Olejniczak, Bagińska (46’ Kujawa), Glinka, Andrzejewska, Witczak, Bujak (66’ Lipińska), Sudyk, Oleksiak (79’ Piechocka), Stasiak, Świątek (58’ Majda)

 

Rezerwowe: Nowińska – Lipińska, Majda, Piechocka, Kujawa, Michałek

Trener: Adam Góral

---

Skład AZS UJ: Klabis – Zapała, Nieciąg (90’ Bińkowska), Wilk (83’ Dyśkowska), Woźniak, Smaza, Daleszczyk, Wójcik (83’ Mordel), Malinowska, Derus (90’ Maronde), Pleban (71’ Gębica)

 

Rezerwowe: Michalska – Gębica, Mordel, Maronde, Bińkowska, Dyśkowska, Sroka

Trener: Krzysztof Krok

---

Żółte kartki: Kujawa, Stasiak (Sportis KKP) - Zapała (AZS UJ)

---

Sędziowały: Katarzyna Gaweł (Opolski ZPN) – główna, Dorota Dymek, Nicola Stokłosa.

---

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

 

 

29 września 2022
Po nieudanym wyjeździe do Mroczy zakończonym porażką 1-2 z miejscowym
28 września 2022
Na pierwszy weekend października zaplanowano kolejne mecze z udziałem zespołów
27 września 2022
Piłkarze Sportis SFC Łochowo żegnają się z Okręgowym Pucharem Polski
29 września 2022
WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz zdobył Okręgowy Puchar Polski K-PZPN kobiet! Środa 28 września 2022 roku to dzień, który przejdzie do historii Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarki drugiej drużyny Sportis KKP, a
29 września 2022
Środa 28 września 2022 roku to dzień, który przejdzie do historii Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarki drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz pokonały na stadionie w Łochowie
29 września 2022
Po nieudanym wyjeździe do Mroczy zakończonym porażką 1-2 z miejscowym Tarpanem w meczu Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN w podokręgu bydgoskim piłkarze Sportis SFC Łochowo wracają do rywalizacji ligowej. W sobotę