SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Mecz w Szczecinie wydawał się idealną okazją do przełamania serii porażek. Podobny potencjał obu ekip i sąsiedztwo w tabeli kazały spodziewać się zaciętego i pełnego walki spotkania. Tymczasem oglądaliśmy jednostronny pojedynek zakończony pewnym triumfem gospodyń.

Jako pierwsze okazję do zdobycia bramki stworzyły sobie miejscowe. Strzał Roksany Ratajczyk z 3 minuty poszybował jednak ponad poprzeczką. Kolejne minuty przyniosły szanse na gola dla Sportis KKP. W 5 minucie po akcji lewym skrzydłem Aleksandry Stasiak spróbowała Karolina Majda, w 11 minucie po uderzeniu Stasiak futbolówka trafiła w słupek, a w 12 minucie kolejny strzał Stasiak minął bramkę. Okres dobrej gry bydgoszczanek niestety zakończył się z upływem pierwszego kwadransa spotkania. Z biegiem minut w poczynania ekipy znad Brdy zaczął wkradać się chaos, co spowodowało, że coraz śmielej do głosu dochodziły podopieczne trenera Roberta Dymkowskiego. Koszmar Sportis KKP rozpoczął się w 16 minucie, kiedy to Natalia Piątek sfaulowała Aleksandrę Kuśmierczyk i sędzia Joanna Pazdecka wskazała na „wapno”. Strzał kapitan Pogoni Weroniki Szymaszek obroniła Piątek, ale przy dobitce z najbliższej odległości nie miała już szans.

Trzy minuty później powinno być 2:0 dla granatowo-bordowych, ale w znakomitej sytuacji, po minięciu bramkarki do pustej bramki nie trafiła Malwina Szcześniak. W 29 minucie szczecinianki trafiły do siatki, ale chorągiewka sędzi asystentki znalazła się w górze, gdyż uderzająca Roksana Ratajczyk znajdowała się na spalonym. Kilkadziesiąt sekund później Pogoń podwyższyła prowadzenie. W sytuacji oko w oko z Piątek zimną krew zachowała Natalia Oleszkiewicz, zwiodła bydgoską golkiperkę i pewnym strzałem dopełniła formalności. Jakby tego było mało od 42 minuty Sportis KKP musiał radzić sobie bez swojej kapitan, która z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu musiała udać się do szpitala na szczegółową diagnostykę. Dodajmy, że z powodu urazu w 87 minucie boisko musiała opuścić także Natalia Piątek. Miejmy nadzieję, że dolegliwości zawodniczek Sportis KKP nie okażą się poważne i wkrótce ponownie zobaczymy je na boisku.

Jedną z nielicznych okazji na gola kontaktowego drużyna trenera Górala stworzyła sobie w 44 minucie, kiedy to strzał głową Aleksandry Stasiak obroniła Natalia Radkiewicz. Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało jednak do ekipy z ulicy Karłowicza. Błąd przy wyprowadzaniu piłki Martyny Bartczak wykorzystała Oleszkiewicz, która przejęła futbolówkę i mając przed sobą tylko Natalię Piątek nie pomyliła się.

Najlepszą sytuację bramkową po zmianie stron bydgoszczanki stworzyły sobie w 57 minucie, kiedy to po próbie z rzutu wolnego Pauliny Oleksiak piłka otarła się o poprzeczkę, a dobitka Agnieszki Glinki padła łupem bramkarki Pogoni. Czwarte trafienie dla gospodyń oglądaliśmy w 58 minucie pojedynku. W pole karne z prawego skrzydła wpadła była piłkarka Sportis KKP Zofia Giętkowska i strzałem w długi róg zmusiła do kapitulacji Piątek. Kropkę nad „i” postawiła w 79 minucie wprowadzona na murawę chwilę wcześniej Nikola Dębińska.

Po meczu do dymisji podał się trener Sportis KKP Adam Góral. Została ona przyjęta.

#SPORTisMATCH

Pogoń Szczecin – Sportis KKP Bydgoszcz 5:0 (3:0)

---

Bramki dla Pogoni: 16’ Weronika Szymaszek, 30’, 45’ Natalia Oleszkiewicz, 58’ Zofia Giętkowska, 79’ Nikola Dębińska

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Witczak, Majda, Helinska (42’ Oleksiak), Glinka, Stasiak, Piechocka (55’ Wyrwas), Sudyk (70’ Bujak), Olejniczak, Bartczak, Andrzejewska

Rezerwowe: Nowińska – Świątek, Bucholc, Oleksiak, Kujawa, Bujak, Wyrwas

Trener: Adam Góral

---

Skład Pogoni: Radkiewicz – Szymaszek, Dyguś, Brzozowska, Kuśmierczyk (87’ Bielecka), Giętkowska (75’ Shahbazyan), Zdunek (81’ Rybińska), Szcześniak (75’ Dębińska), Garbowska, Oleszkiewicz (81’ Michalczyk), Ratajczyk

Rezerwowe: Sapor – Bielecka, Michalczyk, Kaczorowska, Shahbazyan, Dębińska, Rybińska.

Trener: Robert Dymkowski

---

Żółte kartki: Helinska, Wyrwas, trener Adam Góral (Sportis KKP) - Oleszkiewicz, Kuśmierczyk, Shahbazyan, Rybińska, Bielecka (Pogoń)

Sędziowały: Joanna Pazdecka (Zachodniopomorski ZPN) - główna, Anna Masztalerz, Marta Stasiulewicz

---

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

16 października 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU POGOŃ SZCZECIN - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Szóstą porażkę w tym sezonie poniosły piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Drużyna prowadzona przez Adama Górala została rozbita przez Pogoń Szczecin, która zaaplikowała bydgoszczankom aż 5 bramek.