SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Po pauzie za czwartą żółtą kartkę do składu drużyny trenera Adama Górala powróciła jej kapitan Weronika Helinska. Zabrakło z kolei kontuzjowanej Edyty Sobczyk oraz wyłączonych z gry już wcześniej Karoliny Majdy i Agaty Stępień.

 

Pierwszą groźną sytuację w pojedynku rozgrywanym na stadionie przy ul. Słowiańskiej oglądaliśmy w 6 minucie, kiedy to groźnym uderzeniem bydgoską golkiperkę sprawdziła Kinga Kozak. Górą była jednak Natalia Piątek. W 17 minucie oglądaliśmy kolejną świetną interwencję Piątek, którą tym razem sprawdziła silnym wolejem Patricia Fischerova. Kolejny raz „Piątuś” uratowała swój zespół przed utratą bramki w 25 minucie, skutecznie interweniując po strzale z bliskiej odległości Liliany Kostovej. W rewanżu najgroźniejszą dotąd okazję stworzyły sobie miejscowe, a ściślej Aleksandra Witczak, która po podaniu Aleksandry Stasiak zmusiła do wysiłku strzegącą bramki Czarnych Antrans - Annę Szymańską. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej odsłony bliskie trafienia były bydgoszczanki, lecz po akcji lewą flanką Aleksandry Witczak nieznacznie pomyliła się Paulina Oleksiak.

 

Piłkarki z grodu nad Brdą mogły w sposób najlepszy z możliwych wejść w drugą część spotkania. W 48 minucie po dośrodkowaniu Stasiak na bramkę sosnowiczanek uderzyła Aleksandra Sudyk, jednak strzał został zablokowany przez defensorkę przyjezdnych. Bezbramkowy remis na stadionie przy S7 utrzymywał się przez niewiele ponad godzinę. W 62 minucie sędzia główna Katarzyna Lisiecka-Sęk wskazała na „wapno” po faulu Natalii Piątek na Kornelii Grosickiej. Formalności dopełniła pewnym strzałem Martyna Wiankowska. Na 2:0 podwyższyła w 87 minucie Nikol Kaletka, pakując piłkę do siatki precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki. Podopieczne trenera Łukasza Wojtali nie zadowoliły się jednak dwubramkową przewagą i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry postawiły kropkę nad „i”. Okazji sam na sam z Natalią Piątek nie zmarnowała Alicja Materek.

 

Do momentu zdobycia bramki przez Czarne nie wykorzystaliśmy co najmniej trzech dobrych sytuacji bramkowych. Trudno myśleć o zwycięstwie z tak silnym rywalem, jeżeli się takie okazje marnuje. Mogę mieć pretensje do zawodniczek, które wprowadziłem na boisko z ławki, gdyż nie wniosły nic do naszej gry. Jestem tu już kolejny rok i pamiętam jak kiedyś rywalizowaliśmy z Czarnymi, to w tych meczach nie mieliśmy nic do powiedzenia i kończyły się one naszymi wysokimi porażkami. Do rozegrania mamy jeszcze dwa mecze i aktualnie 24 punkty, czyli tyle ile jeszcze nigdy w ekstralidze nie mieliśmy. Myślę, że jesteśmy na takim etapie, że każdy zespół w ekstralidze musi się nas obawiać i musi się namęczyć, żeby z nami wygrać. Również Czarnym dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło lekko, ławo i przyjemnie. Oczywiście bardzo silne personalnie Czarne miały przewagę i tego można było się spodziewać. Słabszy przeciwnik musi jednak czymś nadrabiać swoje braki i my z pewnością czyniliśmy to ambicją i walecznością – ocenił pojedynek 20. kolejki ekstraligi trener Sportis KKP, Adam Góral.

 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – Czarni Antrans Sosnowiec 0-3 (0-0)

---

Bramki dla Czarnych Antrans: 62’ Martyna Wiankowska (k), 88’ Nikol Kaletka, 90’+1 Alicja Materek

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka (78’ Gugała), Sokołowska, Helinska, Andrzejewska – Stasiak, Piechocka (82’ Szews), Boguszyńska (62’ Łaniewska), Witczak – Oleksiak (75’ Świątek), Sudyk (72’ Klepatska)

 

Rezerwowe: Rosińska – Świątek, Klepatska, Bagińska, Szews, Gugała, Łaniewska

Trener: Adam Góral

---

Skład Czarnych Antrans: Szymańska – Horvathova (78’ Zając), Fischerova, Buszewska, Ogierman (57’ Kurzawa) – Wiankowska (86’ Jędrzejewicz), Kaletka, Kostova, Kozak, Materek – Grosicka (86’ Zygulska)

 

Rezerwowe: Małysa – Jędrzejewicz, Zygulska, Zając, Kurzawa

Trener: Łukasz Wojtala

---

Żółte kartki: Stasiak, Boguszyńska, Sokołowska, Łaniewska, Oleksiak, trener Adam Góral (Sportis KKP)

---

Sędziowały: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN) – główna, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

 

16 maja 2022

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC

Piłkarkom Sportis KKP Bydgoszcz nie udało się sprawić niespodzianki, jaką bez wątpienia byłoby zwycięstwo z utytułowanymi Czarnymi Sosnowiec. Bydgoszczanki uległy Mistrzyniom Polski 0:3, ale napsuły sporo krwi nadal liczącemu się w walce o obronę tytułu rywalowi.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!