O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym Sportis Social Football Club. Od 1 lipca sprzęt niemieckiej firmy będzie używany przez wszystkie zespoły naszego klubu oraz dzieci, trenujące
Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona zawodniczka nie rozstaje się z drużyną i od sezonu 2022/23 będzie pełniła funkcję asystentki trenera Adama Górala, a także będzie

TELEFON:   +48 52 506 56 90

EMAIL:      BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:     GRODZKA 19 (II PIĘTRO)

  85-109 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Sezon 2021/2022 przeszedł do historii. Piłkarkom Sportis KKP Bydgoszcz nie udało się zakończyć go zwycięstwem, choć niewiele brakowało, aby ta sztuka im się udała. Podopieczne Adama Górala w przekroju całego spotkania z pewnością nie były zespołem gorszym, a nawet stworzyły sobie więcej klarownych sytuacji strzeleckich od rywalek. Wygrywa jednak ten, kto zdobywa bramki, a to lepiej wychodziło w niedzielne przedpołudnie piłkarkom Górnika Łęczna, które po golu Oliwii Frontczak z 3 minuty triumfowały 1-0.

 

SPRAWOZDANIE Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - GÓRNIK ŁĘCZNA

30 maja 2022

Do ostatniego spotkania sezonu zawodniczki ze Słowiańskiej przystąpiły osłabione brakiem kontuzjowanych Agaty Stępień, Oleny Klepatskiej, Natalii Piątek i Weroniki Helinskiej. Do kadry meczowej po okresie rekonwalescencji wróciła z kolei Edyta Sobczyk. Początek spotkania nie ułożył się po myśli miejscowych i już w 3 minucie górniczki wysforowały się na prowadzenie. Po podaniu Emilii Szymczak futbolówkę tuż przed linią 16 metra otrzymała Oliwia Frontczak i potężną „bombą” pod poprzeczkę nie dała szans Kamili Rosińskiej. Podrażnione utratą bramki bydgoszczanki przejęły inicjatywę i raz po raz gościły w polu karnym przyjezdnych. W 7 minucie piłkę ponad bramką posłała Aleksandra Sudyk, a w 11 i 12 minucie bliska trafienia była Aleksandra Stasiak. Popularna „Stasiu” za pierwszym razem uderzyła obok bramki, a w drugiej próbie zatrzymała ją strzegąca bramki Górnika, wychowanka bydgoskiego klubu – Anna Palińska. Gospodynie przeważały w posiadaniu piłki, konstruowały groźniejsze ataki i wydawało się, że wyrównujący gol jest tylko kwestią czasu. Na korzyść Sportis KKP przemawiają także statystyki: posiadanie piłki 52%-48%, strzały celne 4-3, strzały niecelne 10-5, niebezpieczne ataki 55-26, rzuty rożne 9-2.

 

Podopieczne Adama Górala stawały na głowie, aby jeszcze w pierwszej odsłonie doprowadzić do wyrównania. W 26 minucie groźnie główkowała Karolina Łaniewska, ale futbolówka minęła bramkę Górnika. Niecelna była także próba Alicji Piechockiej z 28 minuty. Przyjezdne najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miały w 38 minucie, kiedy to Klaudia Miłek uderzyła z rzutu wolnego nieznacznie ponad poprzeczką. Również w drugiej części gry na murawie stadionu przy ul. Słowiańskiej nie było widać różnicy dzielącej w ligowej tabeli obie ekipy. Piłkarki Sportis KKP dwoiły się i troiły, aby pożegnać się z kibicami korzystnym wynikiem. W 58 minucie miejscowe stworzyły sobie kolejną szanse do zdobycia bramki, a konkretnie Agnieszka Glinka. Strzał bocznej defensorki okazał się jednak minimalnie niecelny. W 69 minucie pokaz wysokich umiejętności dała zastępująca Natalię Piątek między słupkami bramki Sportis KKP Kamila Rosińska, która wygrała pojedynek sam na sam z Anną Zając. W 75 i 77 minucie ponownie gorąco zrobiło się w polu karnym łęcznianek. Najpierw stało się to za sprawą uderzającej głową Karoliny Łaniewskiej, a po chwili Aleksandry Stasiak. W obu sytuacjach górą była jednak Anna Palińska.

 

W 82 minucie piłka znalazła wreszcie droga do bramki górniczek po strzale Aleksandry Sudyk, jednak radość w bydgoskiej ekipie okazała się przedwczesna, bowiem wcześniej futbolówkę ręką zagrała Edyta Sobczyk i gol nie został uznany. Kolejną szansę na wyrównanie przyniosła 88 minuta, lecz i ona zakończyła się niepowodzeniem. Z kilku metrów piłkę ponad bramką posłała Edyta Sobczyk. W 90 minucie Rosińską sprawdziła jeszcze wprowadzona z ławki najlepsza snajperka ligi Macleans Chinonyerem, ale bydgoska golkiperka pewną interwencją zażegnała niebezpieczeństwo. Murawę piłkarki Sportis KKP opuszczały z uczuciem dużego niedosytu, gdyż swoją postawą na boisku zasłużyły co najmniej na remis.

 

Po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia dekoracji wicemistrzyń Polski – piłkarek Górnika Łęczna. Srebrne krążki i puchar wręczył w imieniu Zarządu PZPN członek tego gremium i prezes K-PZPN - Eugeniusz Nowak.
 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0-1 (0-1)

 

Bramka dla Górnika: 3’ Oliwia Frontczak

---

Skład Sportis KKP: Rosińska – Sokołowska, Witczak, Glinka (90’ Bagińska), Stasiak, Oleksiak (63’ Sobczyk), Piechocka, Sudyk, Boguszyńska, Łaniewska, Andrzejewska

 

Rezerwowe: Nowińska – Świątek, Bagińska, Zabłotna, Gugała, Kujawa, Sobczyk

Trener: Adam Góral

---

Skład Górnika: Palińska – Skupień, Górnicka (90’ Dębińska), Gliszczyńska (60’ Giętkowska), Ratajczyk, Frontczak (90’ Kiepura), Kaczor, Głąb, Szymczak (60’ Litwiniec), Zając, Miłek (60’ Chinonyerem)

 

Rezerwowe: Boklach – Dębińska, Giętkowska, Rapacka, Litwiniec, Chinonyerem, Kiepura

---

Żółte kartki: Witczak, Łaniewska, Trener Adam Góral, Kierownik Adam Szumski – dwie (Sportis KKP) – Górnicka, Fizjoterapeuta Damian Śliwa (Górnik)

 

Czerwona kartka: Kierownik Adam Szumski (Sportis KKP) – w konsekwencji 2 żółtych

---

Sędziowały: Joanna Pondo (Szczecin) – główna, Kinga Kwitowska, Aleksandra Mostowska

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY

01 lipca 2022
Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym
28 czerwca 2022
Piłkarze Sportis SFC Łochowo w rewelacyjnym stylu zakończyli sezon 2021/22.
27 czerwca 2022
Remigiusz Kuś został nowym trenerem Sportis SFC Łochowo. 1 lipca
01 lipca 2022
Z przyjemnością informujemy, że marka Adidas została nowym sponsorem technicznym Sportis Social Football Club. Od 1 lipca sprzęt niemieckiej firmy będzie używany przez wszystkie zespoły naszego klubu oraz dzieci, trenujące
29 czerwca 2022
Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona zawodniczka nie rozstaje się z drużyną i od sezonu 2022/23 będzie pełniła funkcję asystentki trenera Adama Górala, a także będzie
29 czerwca 2022
Adam Góral pozostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu Sportis KKP Bydgoszcz. Klub przedłużył umowę z 41-letnim szkoleniowcem o kolejne dwa sezony.

SPONSORZY KLUBU